Чи варто чекати в Україні головного митника Януковича

Рішення Євросуду щодо скасування санкцій з екс-голови Мінсдоху Олександра Клименка зовсім не означає, що він ризикне перетнути російський кордон
Depo.Влада
15 червня 2016 13:30
ФОТО: depo.ua
Чи варто чекати в Україні головного митника Януковича
Чи варто чекати в Україні головного митника Януковича

У екс-міністра-втікача Олександра Клименко – свято. В усякому випадку, його тріумфальне повідомлення про те, що Європейський суд скасував санкції проти нього, свідчить саме про це. "Не минуло й двох років, а загальний суд Європейського Союзу таки визнав очевидне: у 2014 році санкції проти мене були застосовані необґрунтовано. У зв'язку з чим і анульовані", - написав екс-міністр в соцмережах, опублікувавши відповідні документи. Доводиться констатувати, що за таке рішення суду Клименко повинен подякувати нашим компетентним органам, які за два роки так і не спромоглися прихопити колишнього мінсдохівця. Тим паче, що є за що…

Варто зазначити, що зараз в ГПУ значно активізувалися в справі з розслідування діянь Клименка. Каталізатором цього став прочухан з боку генпрокурора Юрія Луценка, який в кінці травня повідомив, що у справі Клименка фігурують лише дві посадові особи – та й то очільники районних підрозділів податкової.

В результаті вже за кілька днів стало відомо про те, що ГПУ розслідує справу щодо "розпилу" 600 мільйонів гривень, які керівництво податкової інспекції Печерського району отримувало від держави у вигляді компенсації неіснуючих податків.

Матеріали розслідування свідчать, що в змові брали участь очільник податкової служби України Олександр Клименко, начальник Податкової інспекції Печерського району Вікторія Мальцева і ще низка співробітників керівництва цих двох інституцій. Втім, рішення суду нема, а отже діє презумпція невинуватості, і відповідно, теоретична можливість для Клименка заїхати в Україну. Але він цього не поспішає робити.

Тим часом Клименко готує до запуску власний політпроект в Україні. Як писав depo.ua, задумка полягає у тому, щоб трансформувати кишенькову партію "Успішна країна", створену у 2011 році, і яку – у вигляді громадської організації – безуспішно намагаються розкрутити через підконтрольну Клименку газету "Вести", у загальнодержавний політичний проект. Варто зазначити, що партія Клименка – у ній він обіймає посаду почесного голови – займає один з поверхів у найбільшого в Україні ТРЦ "Гулівер", поруч з іншими активами Клименка – зокрема, газетою "Вести".

Цікаво, що Клименку у розбудові його політпроекту усіляко допомагає співвласник ТЦ "Гулівер", хазяїн мережі магазинів "Ельдарадо" та нещодавно збанкрутілого банку "Михайлівський" Віктор Поліщук, який вже давно тісно пов'язаний з представниками "Сім’ї" Януковича. Окрім всього іншого Поліщук також має зв’язки з вищим керівництвом Кремля: за неофіційними даними ЗМІ та нардепів, дружина Поліщука є племінницею дружини російського прем’єра Дмитра Медведева. Так що російські гроші діятимуть по повній.

Втім, проблема Клименка полягає в тому, що попри рішення Євросуду, повернутися до України він боїться. Бо суспільство від такого повороту подій аж ніяк не зрозуміє, а силовикам – тому ж Юрію Луценку, а також керівнику МВС Арсену Авакову – доведеться щось оперативно вигадувати, щоб таки "закрити" Клименка. Привід можна знайти завжди.

Тому, колишній головний митар може скільки завгодно бравувати своїми успіхами, але й далі сидітиме у Росії. Навіть на Заході його появи очікувати не варто: там теж можуть знайти привід, щоб взяти Клименка за краватку, пояснивши, що його доходи явно не відповідають його офіційним заробіткам…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада