Чи перекуплять нардепа Найєма поліцейською зарплатнею (ФОТОЖАБИ)

Сам Найєм категорично заперечує, що йому пропонували посаду голови Нацполіції, але вже став її куратором ще в 4 містах
Depo.Влада
3 вересня 2015 22:15
ФОТО: depo.ua
Чи перекуплять нардепа Найєма поліцейською зарплатнею (ФОТОЖАБИ)
Чи перекуплять нардепа Найєма поліцейською зарплатнею (ФОТОЖАБИ)

Призначення журналіста-нардепа Мустафи Найема головою Національної поліції могло би остаточно перетворити непогане по суті починання на цирк абсурду.

Сьогодні українські ЗМІ зарясніли повідомленнями про можливість призначення Мустафи Найема головою нової української поліції. І хоча офіційно про це поки ніхто не говорить, але багато джерел (в тому числі і наші) стверджують, що подібне призначення щонайменше всерйоз обговорюється. Власне Найем вже давно "совається" з новою поліцією та з липня є куратором нової поліції на Закарпатті, а віднедавна - ще й в Івано-Франківську, Чернівцях, Слов'янську та Краматорську. І судячи з його постів у "Фейсбуці", Мустафа таки не проти там посерйозніше працевлаштуватися. А от чи піде Найем-голова на користь поліції - питання досить суперечливе.

Як уже зазначав depo.ua, попри те, що сам факт створення нової поліції - справа безсумнівно правильна і корисна, з самого початку реформи піарної складової в ній було дещо більше, ніж потрібно. Це загалом не дивує, адже нова поліція - це мало не єдина реформа, результати якої, як казав незабутній Віктор Федорович, можна і "очима помацати, і руками побачити" до того ж в досить короткий термін. От і намагається влада використати цей позитивний для себе процес по максимуму. Але, деякі речі, як то показові зупинки VIP-порушників ДТП, тисячі інтерв'ю нових молодих і симпатичних поліцейських, милування формою та автівками - це трохи перебір, на який цілком можна було б не зважати, коли б все це супроводжувалося більш системною боротьбою зі злочинністю. А так поки ми спостерігаємо значно більше піару, ніж грунтовного реформування.

Але повернімося до пана Найема. Враховуючи його журналістське минуле та нардепівське сьогодення, яке прекрасно відоме усій країні, закрадається здогадка, що його призначення керівником усієї української поліції буде чудовим піарним ходом напередодні місцевих виборів, але цим увесь зиск такого кадрового рішення і обмежиться. Журналіст і міліціонер - речі в чомусь абсолютно протилежні, бо по різному працюють з інформацією. Відтак є дуже великі сумніви, що Найем, ставши головним поліцейським, раптом поміняє стиль мислення і роботи. Він його не змінив, коли став депутатом, навряд чи, змінить, якщо став поліцейським. Швидше за все він залишиться тим ким був, і найголовнішим для нього так і залишиться інформаційна впливовість, чого для керівника поліції вочевидь замало. В результаті такий розвиток подій несе ризик перетворення поліції в цілковитий, навіть не театр, а цирк абсурду.

Одразу після обрання до парламенту вся Україна стала свідком невдоволення Мустафи більш ніж скромною нардепівською зарплатою в 6 тисяч гривень. Тоді журналіст природньо обурювався мізерною платнею, обіцяючи шукати підробіток, або покинути невдячне депутатство. Як склалося далі у Найема з матеріальним добробутом наразі невідомо, але останнім часом він уже не жаліється. Як би там не було, але в плані зарплати в новій поліції Найем точно не втратить. Якщо навіть рядові полісмени отримують побільше сьогоднішніх нардепів - 8-10 тисяч, то Найем на новій роботі зможе досхочу "потролити" колишніх колег і друзів-"лузерів" (Сергія Лещенка наприклад), крутячи перед їхнім носом аваківською зарплатною відомістю та пропозиціями податися до нього в заступники.

А от як громадськість відреагувала на новину.

Чи перекуплять нардепа Найема поліцейською зарплатнею - фото 1

Чи перекуплять нардепа Найема поліцейською зарплатнею - фото 2

Чи перекуплять нардепа Найема поліцейською зарплатнею - фото 3

Чи перекуплять нардепа Найема поліцейською зарплатнею - фото 4

Чи перекуплять нардепа Найема поліцейською зарплатнею - фото 5

Чи перекуплять нардепа Найєма поліцейською зарплатнею - фото 6

Чи перекуплять нардепа Найєма поліцейською зарплатнею - фото 7