Чи очолить Яценюк БПП "Солідарність"

Усі думають, що Яценюк нізащо не залишить крісло прем'єра
Depo.Влада
28 жовтня 2015 14:00
ФОТО: depo.ua
Чи очолить Яценюк БПП "Солідарність"
Чи очолить Яценюк БПП "Солідарність"

Результати виборів-2015 - загалом не найкращі для влади - знову актуалізували давно наболіле питання зміни Яценюка на чолі уряду, оскільки саме він тягнув рейтинг партії влади униз. До того ж наближується час Х - а це 11 грудня 2015 року, коли уряд відпрацювавши рік мусить звітуватися і втрачає свій імунітет від відставки.  Утім, суспільна думка вважає, що відставка Яценюка можлива лише з трьох причин, кожна з яких малоймовірна:

Перша. Добровільна відставка Яценюка, у що майже ніхто не вірить, а сам амбітний Арсеній Петрович дуже ретельно підтримує цю віру, постійно натякаючи - ніколи і нізащо.

Друга. Примусова відставка через парламент, що потягне за собою вихід "Народного фронту" з коаліції і розвал коаліції з можливими наступними перевиборами в парламент, що нікому зараз не потрібно. Особливо Адміністрації Президента.

Третя. Народний фронт "зливає" Яценюка, і його відставка йде через парламент без усіх глобальних наслідків. Однак, і це малоймовірно, не через вірність "фронтовиків" своєму лідеру, а через те, що, зливши його вони опиняються взагалі нікому не потрібними у майбутньому, коли каденція цього парламенту закінчиться. Так вони фракція, а без Яценюка - це групки, які скуповуватимуть у роздріб. 

Чи очолить Яценюк БПП "Солідарність" - фото 1

Утім, є ще й четвертий вихід, який, до речі, випливає з колосальної хибності першої установки - про те, що Яценюк ніколи і нізащо добровільно не залишить посаду прем'єра. Залишить, якщо отримає гідну заміну. При всій своїй амбітності Яценюк не настільки дурний, щоб не розуміти, що його відставка - найочікуваніша в суспільстві подія. І коли він усім своїм виглядом дає зрозуміти, що - ніколи і нізащо - насправді, він говорить Порошенку - я готовий поторгуватися. Що Ви мені готові запропонувати, щоб я отримав можливість продовжити свою політичну кар'єру? Чутки ходять про Нацбанк, але зрозуміло, що цей жирний шмат Яценюку президент не віддасть. Зрештою, Яценюк це розуміє і лише робить вигляд, що хоче Нацбанк. Насправді, Нацбанк не дає можливості продовжити політичну кар'єру. Принаймні, не у випадку з Яценюком. Не можна Яценюку запропонувати і посаду в уряді - усе це буде пониженням. Дипломатична місія - навіть самого високого рангу - це по суті, вигнання.

Отже, що ж може зацікавити Яценюка? Посада лідера БПП "Солідарність". Це не пониження і не вигнання - це перехід в іншу сферу діяльності. Що робитиме Яценюк на цій посаді поза парламентом? Загалом, він і сам для себе цього чітко не розуміє - але виглядає так, що найголовнішим в його партійній діяльності буде критика всіх і вся - парламентської фракціїї БПП, партійних структур БПП "Солідарність", які творили "бездарі" з АП, місцевих фракцій, у які понабирали бог зна кого. Одним словом, гратиме з себе "нову мітлу". Звісно, він спробує і мести "по-новому", намагаючись заповнити своїми людьми якомога більше ключових партійних посад. Але це якраз не найпринциповіше питання. Головне для Яценюка - створити собі імідж чистильника "авгієвих стаєнь" партії президента, якому не дали нічого зробити партійні "папєрєдніки", і тоді він шантажуватиме Порошенка розколом партії. Чи вийде в нього такий "фінт вухами", зараз сказати складно. Утім, схоже, Яценюк готовий ризикнути відбілитися через "Солідарність". 

І останній момент. Те, що Яценюк піде з уряду не означає, що він не залишить там своїх людей, що буде елементом торгу. Зрештою, навіть коли Яценюк піде з уряду він дуже хотів би залишити три посади за своїми людьми: МВС для Авакова, Мінюст для Петренка та міністр Кабміну для Онищенка. 

Больше новостей политики читайте на Depo.Власть