Операція "фермерські бунти": Тимошенко почала хитати села

Учора в багатьох обласних центрах відбулися акції аграріїв. Протестували і під ВР. Утім, їхні мітинги дехто назвав фейковими

Політичний оглядач
Операція "фермерські бунти": Тимошенко п…

Вимог у протестувальників, за легендою мобілізованих Аграрною партією, було кілька: відновити умови спецрежиму сплати ПДВ, які діяли до січня поточного року; впровадити для сімейних фермерських господарств п'ятирічні податкові канікули і звільнити їх від перевірок контролюючими інстанціями; забезпечити пряму державну підтримку для розвитку сімейного фермерства; почати реальну боротьбу проти рейдерства і бандитизму; ввести для дрібних виробників єдиний земельний податок з одного гектара; не ставити на голосування законопроект про емфітевзис.  Головна ж вимога – продовжити мораторій на продаж землі. Це є вимогою й «Батьківщини», через що за акціями аграріїв добре було видно тінь Тимошенко.

Після того, як за продовження мораторію на продаж землі висловилися всі політичні сили в парламенті, сенсу у технології розхитування села за допомогою страшилок на кшталт «землю куплять олігархи й іноземці», вже немає. Так само, як і в Юліному референдумі. Але у «Батьківщини» є запасна технологія, також спрямована на сільського виборця – розкручування теми рейдерства сільгоспугідь, що, переконують в партії Тимошенко, є масовим явищем.

Приміром, учора Дніпропетровське обласне відділення Асоціації фермерів і приватних землевласників України повідомило про факти рейдерства в Новомосковському районі. Там, начебто через маніпуляції з Держреєстром юридичних і фізичних осіб, було змінено власника фермерського господарства. «Фермерська самооборона», власники паїв і працівники господарства відмовляються мати справу з новим власником і готові боронити господарство від його зазіхань. Сторона нового власника нібито хоче загарбати господарство за допомогою «тітушок». В цю історію можна було повірити, якби про неї говорили виключно фермери, а не представники «Батьківщини». В тому числі й пані Антоніна Ульяхіна – тьотя Юлії Тимошенко. Вона, зокрема, заявила, що партія підтримує постраждалих фермерів, створивши "Антирейдерський штаб з боротьби з рейдерством в аграрному секторі". Тобто, йдеться про технологію, яку «Батьківщина» віднедавна качає по всій країні.

Чи дійсно має місце масове рейдерство на селі, як заявляють «бютівці»? Ні, інакше про це б було багато повідомлень у ЗМІ. Хоча спроби силового захоплення угідь або вирощеного врожаю, на жаль, існують. От із цих поодиноких випадків технологи «Батьківщини» і намагаються роздути велику інформаційну бульку. Допоки це виглядає як забавка для мобілізації власного електорату, але проблема в тому, що заклики створювати власну «фермерську самооборону», бо «влада нічого не може вдіяти», дадуть результат. Щойно десь станеться перестрілка за землю і когось уб’ють, а зброї у народу на руках вистачає, так само, як і дурі в голові, можуть початися дуже великі неприємності для влади. Тут варто згадати її іміджеві втрати через бурштинові війни, через загибель жителя Кривого Озера Цукермана, через неймовірне зростання статистики злочинів в цілому. Не вистачало тільки сільських бунтів, бійок стінка на стінку і стрілянини.

Багато експертів вважає, що це – один із сценаріїв Кремля, який реалізується паралельно з іншими. Запалити регіони, особливо традиційні сільськогосподарські, і протиставити їх Києву, де править «антинародна кліка». Реалізацію цього сценарію вже добре видно, проте не видно, як влада планує йому протидіяти. А це значно складніше, аніж домовитися в Раді і проголосувати за мораторій на продаж землі ще на рік.

Що варто робити? По-перше, не допускати політизації, а для цього інформувати населення щодо відсутності реальних підстав говорити про земельне рейдерство як про глобальну проблему. Окремі факти рейдерства і бандитизму розслідувати і припиняти якнайжорсткіше. Особливо, якщо у причетності до таких історій підозрюють депутатів від провладних сил.

По-друге, частина вимог аграріїв цілком може бути підтримана законодавцем, що зніме напругу в суспільстві. І зменшить простір для маневру опозиції.

По-третє, наслідки розгойдування регіонів, чим займалися «папєрєднікі», мали б чомусь навчити спецслужби. Подібні речі, навіть якщо від них ніби й не віддає сепаратизмом, необхідно душити у зародку. Гуляйполе відіграло свою історичну роль в часи Громадянської війни, нині ж махновщина неприпустима, тому що це – московський сценарій підриву країни зсередини.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme