Про Станко та етикет невербального спілкування з катами

Некультурний фак Надії Савченко уже увічнений в історії, що аж ніяк не світить Насті Станко
Depo.Влада
10 березня 2016 12:25
ФОТО: depo.ua
Про Станко та етикет невербального спілкування з катами
Про Станко та етикет невербального спілкування з катами

Необережний допис журналістки Громадського TV Насті Станко щодо жесту, показаного в суді Надією Савченко, спровокував в українській фейсбучній спільноті нову "священну війну" навколо питань етики невербального спілкування з власними катами.

Все почалося з того, що після вчорашнього епохального "останнього слова" Савченко в російському суді, яке супроводжувалося загальновідомим жестом з одного пальця, пані Станко публічно висловила свою особисту думку про те, що показувати факи якось некрасиво та некультурно, і взагалі, краще б того факу не було. "Цей фак в суді – ніби опускання до рівня тих, хто тебе переслідує. Не засуджую і не звинувачую, і не знаю, як би поступила в цій ситуації і не применшую відважності. Але краще б цього факу не було", - зазначила журналістка.

Український "Фейсбук" одразу ж вдарив по бідній Насті з усіх стволів, згадавши її риторику про "примирення", охрестивши "другом сепарів", та припустивши, що "краще б цієї Станко не було". Відчувши, що сили геть нерівні, адже адепти "Новоросії" на підмогу не прийшли та війска не ввели, Станко швидко оголосила про капітуляцію, прибравши свій пост з очей геть, але мережею вже гуляли скріншоти, то ж визнання власної дурні аж ніяк не вгамувало обурену громадськість. Тим часом в мережі випливають нові відповіді Насті з свіжовистромленими факами як на адресу самої винуватиці дискусії так і на адресу Путіна і його посіпак.

Про Станко та етикет невербального спілкування з катами - фото 1

Власне, пані Станко треба віддати належне в своєму дописі вона висловилася доволі обережно – "не засуджую і не звинувачую", вона висловила лише свою окрему думку, на яку безсумнівно має повне моральне та юридичне право. От тільки думку цю ніхто так і не сприйняв з однієї простої причини - питання етики цілком слушні десь на вченій раді втрачають будь-яке значення в ситуації, коли на кону життя та смерть, тобто на війні, в якій зараз перебуває не лише Донбас, а і вся країна, і персонально Надія. Вона вже два роки постійно перебуває на лінії фронту, просто для неї лінія розмежування, що відділяє її від ворогів проходить по залі суду чи тюремній камері. А на війні, як відомо, не до етичних вихилясів, там слова і жести несуть вкрай мало сенсу, адже все вирішують кулі та снаряди.

Станко вважає, що показати фак власним катам – це "ніби опуститися до їхнього рівня". От тільки рівні ці не співмірні. Такий аргумент був би цілком слушним, у випадку якщо під час парламентської дискусії поважний парламентар у краватці відповів би факом на фак такого ж поважного парламентаря. А у судилищі над Савченко і судді, і прокурори виносили свої абсурдні і зухвалі звинувачення з цілком офіційними обличчями і ніякої обсценної лексики при цьому не вживали, і жестів непристойних не показували. Але чи заслужили вони того, що називається "повагою до суду" – питання риторичне. Адже поваги потребує лише справжній суд, який за замовчанням має бути чесним, але такий суд навряд чи навіть теоретично можливий в Росії, а якби й був, українська льотчиця в ньому б ніколи не опинилася.

Щоб Надії Савченко опуститися до рівня російського судилища їй потрібно мати у власному розпорядженні цілу репресивну машину з каральних органів, обмежених лише її особистими забаганками. А сьогодні арсенал Надії у боротьбі з цілою державною машиною доволі обмежений, вона може протиставити своїм катам лише власну мужність та силу духу, які реалізуються виключно через її слова та поведінку. І якщо вона вважає, що її слово доречно підсилити відстовбурченим середнім пальцем, то так воно й має бути. Власне, не Насті Станко світить перспектива вмерти у ворожій в'язниці, і не їй світить 23-річний термін за те, що вона захищала власну батьківщину від окупантів. То ж і не пані Станко вирішувати, що, кому і у який спосіб говорити Надії Савченко.

Щоб там не думала окрема журналістка, фак від Савченко в російському суді уже був і залишиться в історії, а от Станко свій пост уже видалила, та хоч би й не видаляла, попри весь піднятий галас дуже скоро всі забудуть і про саму Станко, і про її етичні міркування. Ну, і Бог з нею...

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада