Чи допоможе Тетеруку відео з нападом Кужель на нього

Відео з тим, як Кужель кидається бити Тетерука, ніяк комбату не допоможе, адже в маніпулюванні людськими емоціями він з Тимошенко в різних вагових категоріях
Depo.Влада
7 листопада 2015 08:57
ФОТО: depo.ua
Чи допоможе Тетеруку відео з нападом Кужель на нього
Чи допоможе Тетеруку відео з нападом Кужель на нього

Маховик "пляшкового" скандалу навколо сутички між комбатом Андрієм Тетеруком та Олександрою Кужель набирає все більших обертів. Справа дійшла до правоохоронних органів, наразі в ситуації розбирається Генпрокуратура. Сам інцидент був заснятий на відео, яке, як обіцяє нардеп Антон Геращенко, слідчі ГПУ отримають наближчим часом.

Сам Тетерук уже вибачився за інцидент і готовий всебічно сприяти слідству, але винним себе не вважає. За його версією, Кужель під час словесного конфлікту кинулася на нього в бійку з сумкою в руці. "Я намагався уникнути ударів, які наносила мені пані Кужель сумкою. Я відходив назад дійшов до стіни і мені далі нікуди йти. У мене в руці була дійсно пляшка з водою. Я не бив її, на відео це є, що я її не бив. І під час удару сумкою вона доторкнулася головою до пляшки", - розповів Тетерук.

В той же час в "Батьківщині" впевнені, що Тетерук бив Кужель пляшкою по голові свідомо, а отже злочинець та покидьок і має бути неодмінно покараний якнайжорстокіше.

Відео самого інциденту, яке має от-от з'явитися в мережі, мало б пролити світло на те, що ж таки сталося насправді, але поки що версія Тетерука виглядає правдоподібніше.

По-перше, Кужель ніколи не славилася витримкою та врівноваженим характером (слово "істеричка" дещо образливе, тож вживати його не будемо, але багато хто саме так характеризував пані Кужель). До того ж Кужель "фізично" конфліктувала з Тетеруком ще кілька днів тому прямо на трибуні Ради і тоді комбат поводив себе цілком стримано, в той час як Кужель хапала його за руки, виривала мікрофон і поводилася досить агресивно.

Якщо розглядати ситуацію з точки зору формально-юридичної, то тут ситуацію потрібно кваліфікувати, враховуючи багато нюансів. Якщо версія Тетерука більш-менш відповідає реаліям, і Кужель сама розпочала бійку, то головне питання, яке стоїть перед слідством – чи перевищив Тетерук межі необхідного самозахисту. Якщо Кужель сама налетіла на пляшку, а Тетерук її свідомо не бив, тобто не рухав рукою в бік колеги, то підстав звинувачувати комбата у злочині наче і нема. Якщо ж рух в напрямку Кужель мав місце, то треба з'ясувати, чи це був навмисний удар, чи рух переслідував якусь іншу мету, наприклад облити Кужель водою чи захиститися від удару. Тут трактувати події можна вже по-різному.

Якщо ж слідство вирішить, що удар з боку Тетерука таки був, повстане питання, чи був цей удар виправданий з точки зору самозахисту. В таких випадках, зазвичай, логіка слідства і суду наступна – дії сторони, що захищається, мають бути адекватними можливій загрозі з боку сторони, що нападає. Тобто, якщо Кужель теоретично могла завдати Тетеруку легких тілесних ушкоджень, то він мав повне право завдавати відповідні тілесні ушкодження колезі. При цьому людина має право використовувати для самозахисту предмети, які опиняються під рукою, а стать нападника чи того, хто захищається, жодної ролі не грає.

В той же час тут варто враховувати, що удар пляшкою по голові значно більш потенційно небезпечний, ніж удар сумкою (звісно якщо в сумці немає ніякого важкого і твердого предмету і сторона, яка захищається це заздалегідь знає). З іншого боку слідство має враховувати силу удару. Тобто якщо Тетерук бив цілеспрямовано не сильно, а лише щоб зупинити напад, то його дії цілком можна кваліфікувати, як необхідний самозахист. Тим більше, що Кужель після інциденту виглядала без розсічень, великої гулі на голові, кровотечі, набряків та інших ознак, що її били свідомо і досить сильно.

Як бачимо, юридично є багато варіантів вважати Тетерука невинним, але все це насправді немає жодного значення, адже вирішальним буде не логічний розбір ситуації, а емоційна реакція суспільства. І тут у Тетерука немає жодних шансів, бо в подібних випадках суспільство цілком на боці постраждалої жінки, яку вважає жертвою, користаючись при цьому виключно емоціями і стереотипами, а аж ніяк не здоровим глуздом.

І тут надважливим є те, в якому світлі покажуть ситуацію сторони конфлікту. І тут лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко уже виступила у всій красі: "У Олександри Кужель діагностовано струс мозку. Це людина, яка вдвічі старша за людину, яка її вдарила. Це все одно, що маму свою вдарити". Отже в устах Тимошенко Тетерук просто звір, який б'є свою мати, жінок, дітей і знущається з домашніх тварин. Можна не сумніватися далі буде ще гірше. І апелювати до почуттів людей так само як Юлія Володимирівна він апріорі не зможе, тим більше, що проти нього працюють усі гендерні стереотипи.

Тож ніяке відео, ніякі факти Тетеруку у цій ситуації не допоможуть. Усе патріархальне українське суспільство (багато представників якого періодично б'ють власних жінок просто через поганий настрій) раптом згадає про кодекси лицарської честі і остаточно затюкають Тетерука, навіть якщо відео повністю доведе, що Кужель сама налетіла на ту злощасну пляшку, кидаючись в бійку на колегу.

Відео може стати хітом інтернету, це соцмережі можуть навіть у своїй більшості перейти на бік Тетерука, але їм не перемогти телевізор. Найбільші телеканали, які зараз у власності олігархів, що схильні розхитувати ситуацію, показуватимуть Тимошенко, Кужель в лікарні, жінок-депутатів, які засуджуватимуть Тетерука, а не відео інциденту. Відео житиме своїм життя в інтернеті, а громадську думка формуватиметься через телевізор. Подібну ситуацію ми бачили на прикладі Ляшка - з'явилося відео, яке мало поховати його кар'єру, утім, про нього поговорили якийсь час і забули, а Ляшко через телевізор вибудував собі образ мачо і отримав електоральні дівіденди. Те саме станеться і в даному випадку. В громадській свідомості житиме тимошенківське "мерзотник побив майже свою мати". Щоправда, цьому теж можна було б протистояти, якщо б за Тетерука проти Тимошенко виступила якась поважна жінка. Поки що на таку роль може претендувати лише Ірина Геращенко, яка вже заступилася за Тетерука. Але чи захоче вона й далі грати цю роль і чи вдасться їй перекричати Тимошенко?

Більше новин політики читайте на  Depo.Влада