Чи допомагатиме Тимошенко Артеменку прорватися через кордон

Відсутність відповідальності українських політиків за вчинені проступки може призвести до дуже несподіваних наслідків

Depo.Влада
20 вересня 2017 17:00
ФОТО: depo.ua
Чи допомагатиме Тимошенко Артеменку прорватися через кордон

Вітчизняні політики звикли до того, що їм завжди вдається уникати відповідальності за свої дії. І навіть відкриття кримінальних справ не ставить крапку на їх кар'єрі. Яскравий приклад – події дворічної давнини, коли 31 серпня 2015 року представники ВО "Свобода" влаштували під стінами Верховної Ради масовку, внаслідок якої в бік "нацгвардійців" полетіла бойова граната. 4 бійця загинули, ще кілька десятків людей було поранено. Метальник гранати Ігор Гуменюк досі перебуває у СІЗО, а вердикт суду по ньому так і не було оголошено. Організатори, серед яких знаходилося мало не все керівництво "Свободи", відбулися невеликим переляком. Хіба що Юрій Сиротюк посидів трохи у слідчому ізоляторі. Але зараз він сидить у Київраді в депутатському кріслі. Все добре й у Олега Тягнибока: його переобрали головою партії і зараз він пише утопічні блоги про повернення Донбасу і Криму.

Немає проблем і в Михайла Саакашвілі та його соратників, які влаштовували "прорив" через кордон. Одразу після скандальних подій на прикордонному пункті "Шегені" у ЗМІ попереджали: безкарність призведе до створення вкрай небезпечного прецеденту. Не пройшло й двох тижнів, і з'явився новий кандидат на повернення собі українського громадянства. Йдеться про екс-нардепа-"радикала" Андрія Артеменка, якого весною цього року було позбавлено українського підданства і депутатського мандату у зв'язку з наявністю у нього громадянства Канади.

Наразі Артеменко, відомий скандальним "планом" передачі Криму в довгострокову оренду Росії, знаходиться поза межами України. У своєму захисті він намагається тиснути на те, що його канадський паспорт був недійсним на момент позбавлення українського громадянства. Цікаво, що цю інформацію фактично підтверджують в органах слідства. Так, у ЗМІ з'явилося повідомлення, що під час розгляду справи у Вищому адміністративному суді начальник слідства прокуратури Автономної республіки Крим Євгенія Петрова повідомила: канадський паспорт Артеменка був отриманий у 2012 році і термін його дії закінчився 18 червня 2017 року. Водночас Петрова заявила, що документ було проколено, що, на думку захисту Артеменка, свідчить про його анулювання. У свою чергу, адвокат Артеменка Леонід Сіваков зазначив, що екс-нардеп бажає особисто дати свідчення в суді. Тобто, варто очікувати "прориву-2"?

В принципі, за підтримки українських політиків (а, подейкують, в Артеменка збереглися теплі відносини з Юлією Тимошенко) влаштувати повторення шоу цілком реально. Інша справа, що Артеменко, на відміну від колишнього грузинського президента, навряд чи захоче ризикувати власною свободою. Адже в екс-депутата вже є обтяжуючі обставини: щодо нього Генеральною прокуратурою відкрита кримінальна справа за статтею 111 ККУ – державна зрада – за сумнозвісний "план" здачі Криму. Тобто, одним адмінштрафом колишній соратник Ляшка не відмахнеться.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада