Чеські та словацькі інтелектуали вимагають звільнити Сенцова

Чеські і словацькі письменники, вчені, актори, журналісти закликали звільнити українського режисера Олега Сенцова
Depo.Влада
10 вересня 2015 06:28
ФОТО: depo.ua

Вони оприлюднили відкритого листа до лідерів європейських держав, Міжнародного суду, Європейської академії кіно, посольств Росії у Братиславі й Празі з вимогою до Москви скасувати вирок російського суду у справі Сенцова, а також Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Олексія Чірнія, передає depo.ua з посиланням на "Радіо Свобода".  

Олег Сенцов був засуджений у Росії "на основі сфальсифікованих свідчень, отриманих під тиском тиранії й катувань, про злочини, яких Олег Сенцов не вчинив", наголошується у листі.

На думку авторів листа, вчинена над українським режисером розправа "не має нічого спільного зі справедливим судом", а тому вони готові організовувати громадські зустрічі й допомагати "несправедливо засудженим і переслідуваним жертвам путінського чи будь-якого іншого режиму".

"Вимагаємо свободу для несправедливо засуджених! Вимагаємо скасувати вирок у повному обсязі", - наголошується у листі чеських і словацьких інтелектуалів.

Під відкритим листом, який був складений 30 серпня цього року, за час до його нинішнього оприлюднення вже поставили свої підписи близько 45 відомих у Словаччині й Чехії осіб, лист залишається відкритим до підписання.

Нагадаємо, 25 серпня російський суд засудив українського режисера Сенцова до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Активісту Олександру Кольченку російський суд дав 10 років в'язниці. Їх засудили за звинуваченням в організації терактів у Криму. Обидва українці звинувачення відкидають, називаючи справу політичною.

Захист Сенцова подав апеляцію на вирок до Верховного суду Російської Федерації, дата засідання поки що невідома.

Більше новин про політику читайте на Влада.depo.ua