Черниш зазіхає на електорат Королевської

Риторика нового міністра з питань Донбасу дуже нагадує обіцянки Наталії Королевської влаштувати жителям цього краю рай на землі
Depo.Влада
18 квітня 2016 10:40
ФОТО: depo.ua
Черниш зазіхає на електорат Королевської
Черниш зазіхає на електорат Королевської

Новоспечений очільник Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш розгорнув бурхливу діяльність навіть попри те, що міністерства, яким він мав би керувати, поки не існує в природі. Втім, обіцянкам збільшити процент жирів у маслі така дрібниця ніколи не заважала: головне щоб цільовій аудиторії було приємно.

Так що тепер Черниш виступає за повну виплату пенсій та інших видів соціальної допомоги громадянам України, які проживають на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей. На думку Черниша, економічна блокада непідконтрольних територій розходиться з деклараціями української влади щодо намірів інтегрувати їх в Україну. "Якщо ми інтегруємо ці території та людей в Україну, про що, власне, заявляють і президент, і прем'єр, що підтверджують мільярди соціальних виплат, то до чого тут економічна блокада? Це два тренди абсолютно різної державної політики", - сказав Черниш. Якби не прізвище, можна було б подумати, що це віщає якась Наталія Королевська.

Власне, ця історія вже призвела до жорсткої критики Черниша у соцмережах. Справа втім, що нинішня "сіра зона", що утворилася з соцвиплатами для мешканців окупованої частини Донбасу - це чи неєдиний можливий варіант роботи з людьми, що опинилися на території "ДНР-ЛНР". Формально пенсії та інші виплати отримають лише переселенці. Але фактично на цю норму закривають очі, і гроші можуть отримувати усі, хто приїздить з окупованих територій на "велику землю" в Северодонецьк чи Краматорськ.

Зрозуміло, теоретично можна зробити контроль за переселенцями більш жорстким і відрізати від українських пенсій більшість "пенсійних туристів". Таку ініціативу навіть озвучували в Кабміні Арсенія Яценюка. Але далі розмов справа не пішла, що цілком логічно, адже впровадження такої політики погрожує новими не менш серйозними проблемами, як то суттєве збільшення біженців, яким доведеться не лише платити пенсії та допомогу а й десь розселяти чи забезпечувати робочими місцями. З іншого боку жорстка політика щодо мешканців окупованих територій може спровокувати непотрібний галас з боку гуманітарних організацій, в тому числі і міжнародних.

Перевести ситуацію повністю в "білий" формат (тобто виплачувати на українській території цілком офіційно геть усім мешканцям окупованих територій усі виплати) також не вбачається можливим, і через несприйняття цього більшістю суспільства і через економічну та військову доцільність.

Втім, новий міністр вирішив на цій темі зайвий раз поспекулювати. Зрозуміло, навіщо Черниш використовує таку риторику – йому потрібно сподобатися саме тому прошарку людей, за який він відповідає. Для цього він себе позиціонує справжнім їхнім захисником. Ще трошки – "регіонали" на кшталт Королевської опиняться поза контекстом – їхні обіцянки почне озвучувати міністр Черниш. А там дивись, і у випадку парламентських виборах можна і по якомусь округу поруч з зоною розмежування піти…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада