Сварка за Донбас: Як Тука з Жебрівським воюють за крісло

Обопільні звинувачення чиновників в непрофесіоналізмі – лише ширма, за якою ведеться реальна боротьба за крісло голови об'єднаної Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій

Сварка за Донбас: Як Тука з Жебрівським…

Конфлікт між заступником міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгієм Тукою та головою Донецької військово-цивільної адміністрації Павлом Жебрівським наочно продемонстрував наявність досить серйозного протистояння всередині виконавчої вертикалі. І хоча, на перший погляд, питання нібито стосується суто екологічної проблематики, без кулуарних політичних розбірок тут не обійшлося.

30 червня Тука виступив з несподіваною заявою, що, мовляв, через екологічну ситуацію на Донбасі люди не зможуть там жити протягом 10 років, тому необхідно поступово переселяти звідти місцевих мешканців. "Мова йде взагалі не про порятунок Донбасу. На цьому хрест. Мова іде про поступове звільнення цього регіону від людей, бо люди там існувати не зможуть протягом 10 років", – заявив він. Щоправда, Тука чомусь так і не пояснив, як і куди він пропонує переселити понад 1,5 млн. жителів, які мешкають на контрольованій Україною території Донбасу. Ще можна собі уявити рішення з виселенням Авдіївки, звідки вже давно виїхало мало не все населення. А що робити з Маріуполем, Краматорськом чи Сіверськодонецьком? Одним словом, Тука дійсно шокував громадськість, адже на посаді керівника Луганщини він не відстоював тезу про виселення жителів регіону через те, що там гидко тхне чи вода брудна.

Жебрівський різко розкритикував заяву заступника міністра. "Журналісти питають, як би я прокоментував заяви Георгія Туки щодо екологічного лиха на Донбасі та необхідності відселення людей. Відповів так: іноді краще мовчати, аніж говорити", - написав голова військово-цивільної адміністрації у Facebook. У відповідь Тука обізвав Жебрівського "політичним страусом". "Замість того, щоб вирішувати на сучасному рівні питання водоочистки (наприклад, для Маріуполя), значно простіше видати коментар "краще іноді мовчати". Тільки від замовчування проблема не вирішиться. І від того, що радіометром вимірювати рівень мінералізації води - теж нічого не вирішиться", - написав він. Не дуже зрозуміло, навіщо Маріуполю водоочистка, якщо Тука хоче всіх звідти виселити…

Утім, цілі і того, кому краще помовчати, і того, кого обізвали "страусом", схоже, близькі - утриматися при владі і навіть розширити повноваження. За інформацією Depo.ua, в Адміністрації президента давно мусується тема об'єднання Луганської та Донецької військово-цивільних адміністрацій. Цю ідею озвучував і Жебрівський, якого називають головним лобістом задумки. "На моє переконання, правильно було б зробити єдину військово-цивільну адміністрацію на дві області. Керівник цієї військово-цивільної адміністрації повинен бути не менше від рівня заступника секретаря РНБО і в тому числі член уряду, щоб невідкладно ті питання, які є на тих територіях, опрацьовувати. Першим заступником повинна бути військова людина, яка, безумовно, повинна здійснювати військову операцію", - казав Жебрівський.

Мабуть, не помилимося, коли скажемо: головою нової адміністративної одиниці він бачить себе. А Тука розуміє, що за подібних розкладів сенс міністерства, де він працює заступником міністра, зникне.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme