Через кризу в енергетиці ДТЕК зупинить найбільше вугільне підприємство "Павлоградвугілля"

Енергохолдинг ДТЕК з 20 квітня зупиняє роботу найбільшого вугледобувного підприємства України "Павлоградвугілля" через кризу в енергетичному секторі України

Про це 14 квітня під час прес-конференції повідомив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко, передає Depo.ua з посиланням на сайт EXPRO.

"Сьогодні, через ту ситуацію, яка склалася на ринку електроенергії (тотальних неплатежів, відсутності можливості заплатити за перевезення вугілля, купівлю матеріалів), ми заявляємо про зупинку найбільшого вугільного об’єднання країни "Павлоградвугілля".

З 20 квітня об’єднання виходить в простій заради того, щоб заплатити заробітну плату людям", – сказав він.

За словами Тімченко, компанія "ДТЕК Енерго" на сьогодні стикнулася з суттєвим дефіцитом коштів на фоні значного розміру фонду заробітної плати (800 млн грн в місяць).

"В квітні загальне надходження коштів у квітні в компанію буде становити 1,6 млрд грн, для того, щоб працювали вугільні об’єднання – затратна частина 2,9 млрд грн… Для того, щоб виплатити заробітну плату ми вимушені зупиняти об’єднання, економити на логістиці, на інших затратах", – сказав він.

Гендиректор ДТЕК також додав, що "Павлоградвугілля" – це найбільше вугледобувне підприємство України і його зупинка – це фактично зупинка роботи всього вугільного сектору.

"Фактично, зупинка "Павлоградвугілля" – це зупинка вугільної галузі України. Це було найбільш прибуткове об’єднання, із найнижчою собівартістю – в рази нижче, ніж у державних шахтах", – сказав Тімченко.

Для виходу з кризи, яка за словами Тімченко, була зумовлена непрофесійними та непродуманими рішеннями владних органів, необхідно здійснити наступні кроки: сформувати професійну команду у керівництві галуззю, зокрема призначити досвідченого та компетентного міністра енергетики та захисту довкілля; створити Антикризовий штаб на рівні глави уряду; переглянути енергетичний баланс на 2020р та чітко визначитися із кількістю електроенергії, яка буде вироблена різними джерелами, включаючи вугілля; відмінити неринкові обмеження на ринку електроенергії; успішно завершити переговорний процес із інвесторами у ВДЕ; погасити борги (провести їх реструктуризацію) між різними учасниками ринку електроенергії.

"З такою ситуацією взаємних боргів, можна цілком впевнено говорити, що ми повертаємось у ситуацію 90-х років. Це результат непродуманих, непрофесійних рішень, які були прийняті тими, хто управляв галуззю", – резюмував глава ДТЕК.

Нагадаємо, 8 квітня стало відомо, що Україна повністю обмежить імпорт електроенергії з Росії і Білорусі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme