Через кілька днів стане зрозуміло, в якому Солошенко та Афанасьєв стані, - Геращенко

Лікарі продовжують огляд звільнених сьогодні Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка, через кілька днів діагностики стане зрозуміло, яке лікування їм потрібне
Depo.Влада
14 червня 2016 23:57
ФОТО: depo.ua

Про це заявила заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Зараз лікарі їх оглядають, і вони вважають, що ще кілька днів їм потрібно для того, щоб пройти нормальну діагностику. А потім вже стане зрозумілим, яке потрібне лікування. Але і пан Юрій, і Геннадій сказали, що українська земля вже апріорі додає їм сил та здоров'я", - сказала Геращенко.

Водночас вона заявила, що на Росії продовжують утримуватися 9 українців, яких Київ також хоче звільнити.

"В тюрмах РФ залишається, як мінімум 9 українців, яких ми маємо звільнити в рамках мінського процесу. Також десятки кримчан, які там знаходяться, і так само достатньо в нас, кілька десятків українців - це і цивільні, і військові, котрі знаходяться на окупованих територіях. І коли РФ висловила якийсь свій інтерес до двох громадян України, які були причетні до певних подій, президент України пішов на помилування цих громадян, які здійснили достатньо серйозні правопорушення, і це було визнано українським судом, задля визволення українських політв’язнів", - підкреслила заступник голови Ради.

Нагадаємо, сьогодні фігурантів справи щодо так званої "Бессарабської народної республіки", журналістку Олену Гліщинську і Віталія Діденка вислали до Росії, обмінявши на незаконно утримуваних в російських в'язницях Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка.

Як і у випадку з обміном Надії Савченко на Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва була застосована процедура взаємного помилування.

Афанасьєв і Солошенко сьогодні прибули в Україну. Після короткого підходу до преси вони вирушили на обстеження, оскільки у обох дуже поганий стан здоров'я.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада