Через кілька днів стане зрозуміло, в якому Солошенко та Афанасьєв стані, - Геращенко

Лікарі продовжують огляд звільнених сьогодні Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка, через кілька днів діагностики стане зрозуміло, яке лікування їм потрібне

Про це заявила заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, передає depo.ua з посиланням на "112 Україна".

"Зараз лікарі їх оглядають, і вони вважають, що ще кілька днів їм потрібно для того, щоб пройти нормальну діагностику. А потім вже стане зрозумілим, яке потрібне лікування. Але і пан Юрій, і Геннадій сказали, що українська земля вже апріорі додає їм сил та здоров'я", - сказала Геращенко.

Водночас вона заявила, що на Росії продовжують утримуватися 9 українців, яких Київ також хоче звільнити.

"В тюрмах РФ залишається, як мінімум 9 українців, яких ми маємо звільнити в рамках мінського процесу. Також десятки кримчан, які там знаходяться, і так само достатньо в нас, кілька десятків українців - це і цивільні, і військові, котрі знаходяться на окупованих територіях. І коли РФ висловила якийсь свій інтерес до двох громадян України, які були причетні до певних подій, президент України пішов на помилування цих громадян, які здійснили достатньо серйозні правопорушення, і це було визнано українським судом, задля визволення українських політв’язнів", - підкреслила заступник голови Ради.

Нагадаємо, сьогодні фігурантів справи щодо так званої "Бессарабської народної республіки", журналістку Олену Гліщинську і Віталія Діденка вислали до Росії, обмінявши на незаконно утримуваних в російських в'язницях Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка.

Як і у випадку з обміном Надії Савченко на Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва була застосована процедура взаємного помилування.

Афанасьєв і Солошенко сьогодні прибули в Україну. Після короткого підходу до преси вони вирушили на обстеження, оскільки у обох дуже поганий стан здоров'я.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада