Чим закінчаться маневри навколо Мінська-2

Перспективи реалізації Мінських угод, як і раніше, залежать у першу чергу від Путіна, від його осудності та адекватності

Чим закінчаться маневри навколо Мінська-…

Досі спроби України і Заходу змусити кремлівського правителя рахуватися з реальністю були малоуспішними. Він, як і раніше, плекає надії на крах і розпад України і тому не виявляє хоч якоїсь помітної готовність вивести свої війська з Донбасу, пише "Деловая столица".

Але в Києві, Берліні, Парижі та Вашингтоні припускають, що якісь прагматичні міркування (наприклад, бажання позбутися західних санкцій, уникнути витіснення "Газпрому" з європейського ринку, відновити доступ до західних фінансових ресурсів для російського ВПК) все ж таки спонукають Путіна до більш розумної політики. І ось тут починаються розбіжності між Україною та її західними партнерами. Берлін, Париж, Вашингтон хочуть упевнитися, що в разі позитивних сигналів із Москви Київ виконає свої зобов'язання за Мінськими угодами.

Президент Петро Порошенко таку готовність виявляє. Ще 6 квітня, виступаючи в Японському національному прес-клубі, він заявив: "Ми забезпечимо мир на Донбасі, навіть якщо будуть зроблені деякі кроки, непопулярні в українському суспільстві". Проте Захід резонно сумнівається, чи готова на це Верховна Рада.

23-24 червня в Брюсселі відбудеться саміт Євросоюзу, який вирішить долю санкцій проти Росії. У міру наближення цієї дати українці все більше чутимуть оповідань про підготовку "зради" з боку ЄС і про надмірно поступливого Порошенка, який нібито погодився з наполегливими побажаннями Заходу виконати українські зобов'язання за Мінськими угодами в односторонньому порядку, не чекаючи виконання своїх зобов'язань Путіним. Водночас усе більше буде закликів (вони і зараз звучать неслабо) взагалі відмовитися від Мінських угод і виробити якусь іншу стратегію припинення війни на Донбасі.

"ДС" вирішила в деталях проаналізувати всі за і проти, висловлені українськими політиками та експертами щодо чотирьох найбільш спірних питань нинішніх переговорів із реалізації Мінська-2: про місцеві вибори на окупованих територіях; про поліцейську місію ОБСЄ; про амністію та легалізацію торгівлі з ОРДЛО. Окремого обговорення заслуговують ті альтернативи Мінську-2, які пропонуються прихильниками виходу України з Мінських угод.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme