Чехи вибачаються за свого президента і підтримують Надію Савченко

Чеський громадський активіст Томаш Пешинський склав петицію на підтримку ув’язненої в Росії українки Надії Савченко
Depo.Влада
6 квітня 2016 11:37
ФОТО: depo.ua

Під текстом уже поставили свої підписи близько півтисячі людей, акція триває, передає depo.ua з посиланням на Радіо Свобода.

"Дорога Україно, мила Надю, вибачте нас за Мілоша Земана", – цими словами розпочинається петиція.

Обурення автора викликали слова чеського лідера щодо можливого обміну Надії Савченко на двох російських громадян. Мілош Земан, як повідомляють чеські ЗМІ, заявив, що "вбивство двох людей є більш серйозним злочином, ніж нелегальна торгівля, якою б гидкою вона не була".

На думку автора петиції, ця позиція чеського президента є "грубою і огидною". "Ми знаємо, що росіяни не мали права вас викрасти й так само не мали права вас судити", – йдеться в тексті.

Автор петиції вважає, що Мілош Земан, на жаль, "все більше занурюється до морального болота співробітництва з режимом президента Росії Володимира Путіна. Робить він це "все більш відкрито, заяложено, самовпевнено".

Томаш Пешинський закінчує своє звернення словами «Слава Україні, вітаю Вас, Надю, по-українському і додаю до цього слова Гавела "Нехай любов і правда переможуть брехню і ненависть".

Голова найбільшої опозиційної партії TOP09 Мірослав Калоусек також висловив думку, що чеський президент "є вірним пропагандистом Кремля".

Нагадаємо, 5 квітня набув чинності вирок Надії Савченко. 6 квітня вона поновила сухе голодування.

Суд на Росії 22 березня засудив Савченко до 22 років ув'язнення за нібито вбивство російських журналістів, які незаконно перебували на сході України для інформаційного супроводу російських бойовиків.

Савченко та її захист відкидають обвинувачення і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили бойовики, які потім примусово переправили її до Росії.

Після оголошення вироку президент України Петро Порошенко заявив, що робить все можливе для повернення Савченко, і готовий передати Росії двох російських військовослужбовців, затриманих за їхню участь у збройній агресії проти України.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада