Чалий: Заяви про повернення ядерного статусу не ведуть до позитивних рішень

Новопризначений посол України у США Валерій Чалий розкритикував заяви про повернення Україні ядерного статусу
Depo.Влада
10 липня 2015 21:58
ФОТО: depo.ua

Про це він сказав в інтерв'ю "5 каналу", передає depo.ua.

"Моя позиція полягає в тому, що на сьогодні будь-які заяви, що Україна хоче повернути собі ядерний статус, саме мати ядерну зброю, не ведуть до позитивних рішень", - наголосив Чалий.

Також він зазначив, що його можуть критикувати, але в широкій дискусії експертній і дипломатичній може пояснити, чому це так.

"Я не кажу про минуле, що ми могли залишити, і чому ми не залишили, я кажу про сьогодні. Сьогодні Україна є, це її позитив, це її іміджева перевага, що ми дійсно віддали третю в світі за потенціалом ядерну зброю. Ми є активним учасником механізму нерозповсюдження, і наш голос, і наші вимоги саме на цій основі мають звучати потужніше", - заявив дипломат.

Чалий вважає, що Україна має моральне право розраховувати на більше забезпечення національної безпеки різними інструментами.

Як повідомлялось, сьогодні президент України Петро Порошенко підписав два укази: про звільнення Чалого з посади заступника глави Адміністрації президента та про призначення його надзвичайним і повноважним послом України у Сполучених Штатах Америки.

Інші новини політики читайте на Влада.depo.ua.