Це черговий виклик міжнародній спільноті: МЗС протестує щодо арешту окупантами Бекірова

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з незаконним рішенням російського окупаційного "суду" у Сімферополі щодо арешту громадянина України Едема Бекірова

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на сайт МЗС.

"Сприймаємо цей арешт як продовження тиску на кримськотатарське населення Криму, а також як черговий виклик міжнародній спільноті. Вимагаємо від держави-агресора Російської Федерації надати термінову медичну допомогу Енверу Бекірову, негайно припинити переслідування активістів і правозахисників на тимчасово окупованих територіях України", - йдеться у коментарі.

Як наголосили у зовнішньополітичному відомстві, велике занепокоєння викликає той факт, що Бекіров, який є інвалідом 1 групи і має низку супутніх проблем зі здоров'ям, через які змушений щоденно приймати ліки, протягом двох діб (від затримання до розгляду сфабрикованої справи у "суді") не отримав ані належної медичної допомоги, ані їжі чи води.

"Ненадання медичної допомоги є порушенням прав людини, а арешт на 2 місяці є прямою загрозою його життю", - заявили в МЗС.

У міністерстві укотре закликали Росію звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України та поновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, а міжнародну спільноту - посилити політико-дипломатичний та санкційний тиск на країну-агресора до повної деокупації Криму та звільнення усіх незаконно утримуваних Росією українців.

Нагадаємо, що у середу, 12 грудня, на в'їзді до окупованого Росією Криму з боку Чонгара затримали громадянина України, кримськотатарського активіста Едема Бекірова.

Під час засідання суду 13 грудня затриманому стало погано, йому викликали "швидку".

Кримськотатарському активісту Едему Бекірову, якого напередодні затримали російські силовики, закидають поширення і транспортування більш 10 кілограмів тротилу і 190 бойових патронів.

Адвокат заарештованого в окупованому Криму активіста Ервіна Бекірова Олексій Ладен вважає, що двомісячне утримання його підзахисного у "катівних" умовах Сімферопольського СІЗО може призвести до смерті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна