Бюджет-2021: Експерт назвав найбільш ненажерливі державні відомства

Міністерство фінансів фактично не займалося скороченням видатків на обслуговування державних відомств у наступному році
 

Про це розповів експерт Українського інституту Майбутнього Данило Монін під час прес-брифінгу "Бюджет без політичних інсинуацій: що нас чекає у 2021 році", передає Depo.ua.

"В цілому на рівні Міністерства фінансів пропарцьовувалося питання, що потрібно скоротити видатки. Тому що видатки 279 млрд це надто багато, і це викликає проблеми з виконанням бюджету в кінці року. Але, на жаль, ми зсушені констатувати, що Мінфін не провів цю корекцію. Фактично він в якійсь ступені натягнув план по доходу, збільшивши їх на 20-30 млрд, і тільки за рахунок цього він знизив видатки. Але фактично видатки залишилися на тому ж рівні. І ми вважаємо, що Мінфін в принципі не займався скороченням видатків. Але цю роботу ми провели замість Мінфіну самостійно, і відповідно у нас є пропозиція на 34,8 млрд", – сказав експерт.

Про продемонстрував таблицю, у яких відомствах, на думку експертів Інституту, можна скоротити видатки.

"Тут дуже сильно виділяється Міністерство фінансів, основна стаття по якому іде, це по суті видатки на обслуговування боргів. У поточному році видатки на обслуговування боргів будуть на 20 млрд нижчі, від поточного плану Мінфіну. За нашими прогнозами, буде витрачено 127 млрд грн, а в плані 147 млрд. у наступному році прогноз приблизно – 144 млрд, хоча мінфін заклав 163 млрд", - зазначив Монін.

Він також наголосив, що піднімаються видатки на обслуговування Офісу президента.

"Я хотів би акцентувати на такий собі пір під час чуми, коли держава роздуває доходи, при тому, що і домогосподарства поводять себе вкрай скромно під час кризи, і бізнес теж ледве тримається на плаву. А от держава такими здібностями не володіє.

"Наприклад, Державне управління справами. Було багато запитань, чому на обслуговування Офісу президента було піднято видатки на 39%. При тому що Єрмак (голова Офісу президента, - ред.) говорив, що треба скоротити. На жаль, до другого читання ні копійки не скоротили", - сказав Монін.

Значно підвищені видатки і у Офісу генпрокурора.

"Офіс генпрокурора. Тут взагалі дуже цікава ситуація. Бюджет по Генеральній прокуратурі був збільшений на 25% у 2021 році. При тому, що була проведена реформа і скорочений штат. І в цьому році розходи уже на 500 млн грн були нижчі, ніж у 2019 році. А до другого читання Генпрокуратура піднімає видатки ще на 2 млрд. і загалом ми бачимо підвищення видатків на 45%. Зараз бюджет поданий на Генпрокуратуру складає 11,5 млрд", - зазначив експерт.

Увагу експертів також привернув і "апетит" Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

"Ця служба збільшила за останні п'ять років бюджет у вісім разів. У бюджету зазначається, що вони хочуть на  2021 році збільшити свої зарплати на 45%, а їм запропонували збільшити їх тільки на 15%. З подивом ми з'ясували, що ця ж служба до другого читання ще на 500 млн додала у видатках", - сказав Монін.

Він також звернув увагу на бюджет Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), – у 2016 році він був всього 53 млн, а у 2021 році уже 716 млн.

"Фактично бюджет відомства зріс у 15 разів, і у наступному бюджеті видатки збільнуються ще на 45%". Наші експерти проводили аналіз, і з'ясували, що зарплати у цьому відомстві уже вищі навіть, ніж у Польщі. А якість регулювання енергетики - не найкраща, – сказав Монін. 

Експерти також звернули увагу на бюджет СБУ – у 2019 році він складав близько 9 млрд, а на 2021 рік – уже 14 млрд грн. 

Нагадаємо, сьогодні, 1 грудня, Інститут майбутнього України проводить прес-брифінг "Бюджет без політичних інсинуацій: що нас чекає у 2021 році". 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme