Бюджет-2020. Коротко

Десять зауважень з приводу Бюджету-2020

Вадим Денисенко
політолог
Бюджет-2020. Коротко

1. Урядовці думають, що вони лібертаріанці, і вважають, що економіці допомагати не потрібно і ринок сам все відрегулює, тому тут немає ніяких реальних стимулів для драйверів економіки.

2. Дешеве кредитування "переноситься" на кінець року, коли Гончарук вже не буде прем'єром.

3. На митниці, як досі вважалося, крадеться 100 млрд, але план по митниці, де корупція має бути подолана до 1 січня, практично не росте.

4. 40 відсотків економіки в "тіні". Детінізація, яка "йде семимильними кроками", не вплинула на планові надходження від податкової.

5. В ручному режимі буде розподілено 28 млрд на безпеку і оборону. Простіше кажучи – це прихована війна між силовими відомствами.

6. Анонсована реформа швидкої допомоги по факту вилилася в купівлю 500 нових машин, які мали бути закуплені ще цього року і гроші на них були передбачені в Бюджеті-2019. А от самої реформи ургентної медицини просто не буде. Все обмежиться новими авто.

7. Ціни на електроенергію для населення виростуть. Кількість субсидіантів зменшиться приблизно на 700-800 тисяч, а пенсії будуть такими ж як і минулого року.

8. Зарплати для військовослужбовців залишаються практично без змін. Це може викликати колосальний відтік контрактників і може навіть спричинити відновлення призову.

9. Ніякої анонсованої реформи вищої освіти і науки не буде, і збільшення виплат професорам не передбачено.

10. Гончарук не погоджував Бюджет з МВФ, а це значить, що траншу найближчим часом не буде.

Більш детально увесь Держбюджет-2020 можна буде проаналізувати трохи згодом. Але наразі – це набір цифр, який навряд чи дозволить зробити прориви. І нічого страшного не було б, аби ми розуміли, куди рухається країна економічно. Поки є тільки продаж землі. І все.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme