UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Бюджет-2018: Чому "Батьківщина" й "Самопоміч" знову разом з "Опоблоком"

Верховна Рада 273-ма голосами підтримала кошторис держави на наступний рік. І без людей Льовочкіна, Тимошенко й Садового

Політичний оглядач
Бюджет-2018: Чому "Батьківщина" й "Самоп…

Перед розглядом проекту державного бюджету депутати прийняли зміни до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Документ підтримали 252 депутати. Членів "Батьківщини" і "Самопомочі" серед них не виявилося. Перші були відсутні, другі в основному голосували проти. Вже тоді можна було зрозуміти конфігурацію наступного голосування - за бюджет.

Після цього парламент заслухав главу Мінфіну Олександра Данилюка, який з парламентської трибуни озвучив основні новели бюджету, наголосивши на запровадженні середньострокового бюджетного планування. "При підготовці бюджету до другого читання ми врахували додаткові видатки на вирішення ряду пріоритетних питань. Ми підвищили соціальний захист населення, виділено на пільги та субсидії додатково 16 млрд грн. Бюджет 2018 року надає підтримку місцевим громадам, зокрема, обсяг фінансового ресурсу місцевих бюджетів на 2018, за результатами доопрацювання до другого читання, збільшився на більш ніж 35 млрд грн.", - розповів Данилюк. І додав: це бюджет розвитку і зростання, розрахований на перспективу.

Нагадаємо, уряд затвердив держбюджет-2018 зі зростанням ВВП у 3% та інфляцією 7% ще 15 вересня, однак 1 грудня підняв прогнозну планку до 9%. У документі передбачені рекордні доходи в 1 трлн грн і дефіцит у 2,4% ВВП, а граничний держборг - до 2 трлн грн. При цьому видатки на соцдопомогу сягнуть 122,7 млрд грн. Бюджетні видатки на дорожню інфраструктуру зростуть до 42,8 млрд грн, а на програми енергоефективності - до 800 млн грн. На підтримку АПК виділять понад 7 млрд грн, з 3,5 млрд до 6 млрд зріс Державний фонд регіонального розвиту. Крім того, бюджетні видатки на освіту зростуть до 219 млрд грн, зокрема, мільярд витратять на модернізацію початкової школи. Зарплати вчителів зростуть на 25%. А на охорону здоров'я передбачені 112,9 млрд грн. У бюджеті одним із ключових пріоритетів залишається обороноздатність. Загальний бюджет на цю сферу становить 5% ВВП і дорівнює близько 165 млрд грн.

Та попри ці суттєві показники, проект держбюджету традиційно викликав критику з боку "Опозиційного блоку", "Батьківщини" й "Самопомочі". Особливо фальшиво і цинічно з вуст "опоблоківців", соратників Януковича, якого зараз судять за державну зраду, звучали фрази про війну. Від виступаючих із "Батьківщини" - про інфраструктурні довгобуди – міст у Запоріжжі чи метро у Дніпрі – так, наче Юлія Тимошенко не була двічі прем'єр-міністром і не мала нагоди вирішити ці проблеми. А від представників "Самопомочі" - невдоволення додатковим фінансуванням МВС. Це ті ж люди, які з телеекранів розповідають, що у нас зростання злочинності, а поліція недопрацьовує.

За документ проголосували 273 депутати – 114 з БПП, 74 з "Народного фронту", 18 "радикалів", 23 позафракційні, майже у повному складі депутатські групи "Відродження" і "Воля народу". Підтримали бюджет навіть двоє соратників Андрія Садового. Інші ж переважно були проти. Так само проти голосували в "Опозиційному блоці", а "Батьківщина" повним складом проігнорувала важливе рішення. Країна має знати своїх героїв – проти, солідарно з екс-"регіоналами", голосували і представники "Свободи". А єврооптимісти або не голосували, або не прийшли.

Всі ці пани неодмінно з'являться на ток-шоу, де розповідатимуть, чому в бюджеті і це не так, і того не вистачає, і тут пилючку не стерли. Так само вони поводилися минулого року, тому цим вже нікого не здивуєш. Хоча, насправді прикро, що колишні члени постмайданної проєвропейської коаліції "Батьківщина", "Самопоміч" опинилися в антикоаліції з силами антимайдану.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme