UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Букін похвалився досягнення у реформуванні "Укроборонпрому"

У ході засідання Наглядової ради гендиректор концерну Павло Букін повідомив про досягнення щодо реформування "Укроборонпрому" за період 2018-2019 років
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

За його словами, за цей час здійснено вагомі кроки з підвищення ефективності роботи підприємств концерну, запровадження принципів прозорості та максимальної відкритості оборонно-промислового комплексу загалом.

Так, у концерні наразі вже сформовано 5 виробничих кластерів та кластер спецекспортерів, що дозволило забезпечити чітку кооперацію між підприємствами, створити систему ефективного управління і взаємодії, та прискорити запровадження інноваційних технологій у виробництво.

Крім того, було завершено процес корпоратизації ДП "Ремонтний завод радіотехнічного обладнання" та ПАТ "Херсонський завод Судмаш".

Також перші 10 підприємств, які не спеціалізуються на виробництві оборонної продукції, були передані Концерном Фонду державного майна України, наразі щодо них очікується відповідне рішення уряду.

Наголошувалося, що головним негативним чинником, який сповільнює процес реформування Концерну, є обмеження законодавства, що зберегло у собі численні атавізми та рудименти часів СРСР.

"Концерн є ініціатором змін у законодавстві, яке вже не перший рік блокує його реформування. "Укроборонпромом" розроблено та направлено до державних органів десятки ініціатив. Від деяких з них – залежить доля не лише "Укроборонпрому", а й всієї оборонної промисловості України. Йдеться про нову редакцію Закону України "Про державне оборонне замовлення", завдання якого зробити оборонні замовлення для української армії максимально відкритими. Ми говоримо про необхідність розблокування можливості корпоратизації деяких державних підприємств. Потребує перегляду порядок формування ціни на оборонну продукцію з боку Міністерства оборони України, який сьогодні не відповідає умовам сучасної економіки та є "спадком" СРСР. Ми виступаємо за зміну системи стандартизації, де досі використовуються застаріли ГОСТи 40-річної давнини. Однак, нажаль, ці ініціативи "загубились" у коридорах Верховної Ради та інших державних установ", – підкреслив Букін.

У свою чергу, голова Наглядової ради держконцерну Абромавичус запевнив, що Наглядова рада буде збиратись якомога частіше та докладатиме максимум зусиль для якнайшвидшого вирішення основних проблемних питань реформування "Укроборонпрому".

Нагадаємо, 3 квітня Кабінет міністрів України згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони (РНБО) затвердив терміни перевірки "Укроборонпрому".

Однак, 14 червня рішення про фінансування аудиту "Укроборонпрому" було скасовано "через формальності".

12 червня президент України Володимир Зеленський призначив Айвараса Абромавичуса членом Наглядової ради Державного концерну "Укроборонпром".

10 липня Айварас Абромавічус був обраний на посаду голови наглядової ради державного концерну "Укроборонпром".

11 липня Айварас Абромавичус заявив, що головними завданнями на найближчу перспективу для ДК "Укроборонпром" є проведення міжнародного аудиту своєї фінансової діяльності та здійснення реформ.

Читайте також: Мільйонер та ректор КПІ : Хто такий Згуровський, який "наглядатиме" за "Укроборонпромом".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme