"Будьте як Далай-лама": Степанов потролив громадян, які не вірять в індійську вакцину CoviShield

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов закликав українців іти стопами духовного лідера буддистів Далай-лами XIV, який уже вакцинувався від коронавірусної хвороби препаратом CoviShield, який виготовляють в індійському Інституті сироватки крові за ліцензією Oxford/Astra Zeneca

Ірина Костенко
Шеф-редактор стрічки новин
"Будьте як Далай-лама": Степанов потроли…
Фото: Facebook Максима Степанова

Відповідний допис він оприлюднив у своєму Facebook, передає Depo.ua.

"Колаборантам COVID-19 присвячується: Далай-лама вакцинувався CoviShield", – наголосив Степанов.

Він закликав українців не дослухатися до дурниць та робити мудирий вибір.

"Будьте як Далай-лама", – зауважив міністр.

Він уточнив також, що автор оприлюдненої картини – Олександр Ройтбурд.

"Будьте як Далай-лама": Степанов потролив громадян, які не вірять в індійську вакцину CoviShield

Карикатура на Степанова в індійському стилі

Зазначимо, що вакцинація проти коронавірусу в Україні стартувала 24 лютого. Наразі триває перший етап вакцинації – щеплять медичних працівників, які щодня контактують з хворими.

Першим із публічних осіб 1 березня вакцинувався очільник МОЗ Максим Степанов. Він зробив це у прямому ефірі.

2 березня на камеру щепився і президент Зеленський. У цей же день вакцинували у прямому ефірі й заступника міністра охорони здоров'я – головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка.

Відомо також, що наказом Міністерства охорони здоров'я від 1 березня Степанов вніс зміни до дорожньої карти вакцинації проти COVID-19. Ними МОЗ дозволило популяризувати проведення щеплень залишковими дозами, які утворюються під час проведення виїзних мобільних сесій публічних і відомих осіб.

Станом на 5 березня тільки 126 осіб із 10 тисяч вакцинованих проти коронавірусу в Україні повідомили про побічні реакції на препарат CoviShield.

Водночас велика кількість людей відмовляються щепитися. Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), лише 24,1% громадян України планують вакцинуватися від COVID-19, якщо буде така можливість.

Що відомо про вакцину CoviShield

CoviShield – одна з двох вакцин від коронавірусу, що отримали дозвіл на екстрене використання в Індії. Друга – Covaxin, яку виробляє місцева фармацевтична компанія Bharat Biotech. Інститут сироватки крові, який виробляє вакцину в Індії, вважає, що CoviShield є високоефективним, посилаючись на дані досліджень III фази у Бразилії та Великій Британії.

CoviShield, як і AstraZeneca, виготовляють з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був більше схожий на коронавірус, однак захворіти від нього неможливо.

Коли вакцину вводять пацієнтові, вона спонукає імунну систему виробляти антитіла та готує її для атаки на будь-яку коронавірусну інфекцію. Щеплення роблять двічі, з інтервалом 4-12 тижнів.

Вакцину можна безпечно зберігати при температурі 2-8°С, а щеплення робити у наявних кабінетах лікарів. Це полегшує розповсюдження та використання цієї вакцини, у порівнянні з деякими іншими.

Для порівняння, вакцину від Pfizer потрібно зберігати при температурі щонайменше -70°C, при цьому виймати її з цього холодного середовища можна не більше чотирьох разів.

 

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Далай-лама вакцинувався від коронавірусу препаратом, яким щеплять українців. Він закликав до вакцинації інших громадян і зауважив, що пандемія – це наслідок накопичення людьми негативної карми.

Крім того, Далай-лама порадив віруючим частіше читати мантру тари, яка присвячена богині Тарі (рятівниці) й покликана допомогти досягти просвітлення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme