Британські правоохоронці закрили офіс у Києві через зволікання ГПУ у справі Злочевського

Правоохоронні органи Великої Британії закриють в Україні свій офіс через те, що Генеральна прокуратура України зволікала з процесом передачі документів у справі про мільярди екс-міністра екології та природних ресурсів України Миколи Злочевського

Про це повідомила начальник Управління МВС із забезпечення повернення активів, придбаних злочинним шляхом, Олена Тищенко, повідомляє depo.ua.

"Через те, що Генеральна прокуратура затримувала документи, які повинні бути передані в Англію і використані в англійському процесі заморожування коштів Злочевського, внаслідок того, що Генпрокуратура спочатку забрала цю справу в МВС, а потім затримала передачу документів, англійські правоохоронні органи програли справу в суді, грошові кошти були розморожені. Ми говоримо про 23 млн євро, які були заморожені банком, були перераховані, за нашими даними, в тінь", - розповіла Тищенко.

За її словами, британські партнери дуже негативно сприйняли цей інцидент і прийняли рішення про закриття свого офісу в Україні.

"Наше управління бере на себе завдання налагодити контакт і повернути цей офіс в Україні. Ми беремо цю справу у провадження. Ми намагаємося відстежити кошти Злочевського, ті які були заморожені і ми будемо на цьому етапі в цій справі налагоджувати свої відносини з англійськими партнерами", - зазначила Тищенко.

Нагадаємо, що в січні 2015 р. Великобританія закрила кримінальне провадження щодо активів екс-глави Мінекології Миколи Злочевського.