"Браття" з Троєщини: Навіщо Москві в Україні маргінали з лівацькими поглядами

Одним із кремлівських механізмів створення в Україні керованого хаосу під вибори можуть бути маргінальні лівацькі й "антифашистські" організації

Сьогодні вранці СБУ провела обшуки у квартирах лідерів громадської організації "Браття" Олександра Сухарського і Олександра Негоди. У колі симпатиків "Братів" візит спецслужби пояснюють "помстою режиму" за участь організації в ході до Дня визволення Києва і покладанні квітів до пам'ятника Ватутіну в столиці. Мовляв, "хунта" почала репресії проти активістів.

"Друг сім'ї" Євгеній Пархоменко виклав відео людини, яка представилася "братом і за сумісництвом адвокатом". За словами адвоката, лідерів "Братів" нібито підозрюють у державній зраді і діях, спрямованих на насильницьку зміну конституційного ладу нашої держави. Ця людина розповідає про начебто допущені співробітниками СБУ порушення при намаганні потрапити до квартири Негоди. На сторінці "Братів" у Фейсбук повідомлено, що "співробітники СБУ застосували силу до дружини Олександра Негоди, якій зламали палець, і неповнолітньої доньки". Самого Негоди на місці не було.

Натомість процесуальні дії вдома у Сухарського, за його словами, пройшли коректно. На своїй сторінці у Фейсбук він позиціонує себе як "громадський діяч, бізнесмен, інвестор, наставник, спортсмен". З початком обшуків через його сторінку у групі оголошено загальний збір.

Звинувачення на свою адресу організація спростовує. "Ми ніколи не закликали до повалення існуючого ладу. Ми говоримо про те, що Україна повинна об'єднатися, щоб протистояти зовнішнім впливам. Ми ніколи не закликали до сепаратизму, ми навпаки заявляємо про об'єднання, заходу, сходу і центру нашої країни", - йдеться на сторінці "Браття" у ФБ.

Що загалом відомо про це об'єднання? Крім сторінки у Фейсбук, у них є сайт, а також створені близько року тому закриті групи у цій соцмережі "Браття. Червоний Лиман", "Браття. Харків" та "Браття. Сімейні цінності. Спорт. Здоров'я", де немає відкритих публікацій.

На відкритій для відвідування головній фейсбук-сторінці вони пропонують "перестати розпалювати конфлікти на релігійному, мовному та історичну ґрунті", закликають "об'єднуватись і відновлювати культурний і промисловий потенціал нашої країни".

На їхньому сайті вказано: "Браття" - це некомерційна суспільно-політична організація, заснована в 2016 році як дієва структура з надання допомоги громадянам України в боротьбі за свої Конституційні права, за повернення до норм моралі і справжніх людських цінностей". Щодо фінансування діяльності "Браття" пишуть: "Організація веде свою діяльність і утримує апарат виключно за рахунок приватних внесків її учасників, а також добровільних благодійних платежів прихильників ідеології організації".

Останні новини на сайті датовані 6 липня цього року. Новини і відео тут характерні: "Свавілля з боку чеченської кримінальної групи", "Рейдерське захоплення під заступництвом міністра юстиції Павла Петренка", "Як не залишитися без житла, коли тебе виселяють колектори", "Брати провели відкритий турнір із боксу в Києві" тощо. Новин немає – зате у публікації від 2 жовтня пропонують працевлаштування і рекомендують номер телефону без вказівки на те, хто пропонує, що це за робота і який характер вона має.

Адресою "Братів" зазначено вул. Братиславська, 52 у Києві. Це офісне приміщення неподалік Троєщинського ринку, де розташовані низка магазинів. А на оприлюднених фото "поборники сімейних цінностей і спорту" постають як група фізично міцних чоловіків. На відео називають одне одного не інакше як "брат".

Члени організації провели акції із захисту Вічного вогню в Києві, до 75-річчя визволення Києва від фашистів та кілька подібних заходів, які не були надто резонансними, проте дають змогу зрозуміти спрямованість її діяльності – лівацтво та неприхована орієнтація на Росію. Якщо не брати до уваги інтернет-ресурсів з "ДНР" і "ЛНР", то кампанію на захист "Братів" тут же почали "Весті" і "Страна". І це красномовно. Вони оприлюднили відеокоментар Сухарського, який заявив: "Це все тому, що ми критикували СБУ і вимагали відставки уряду". Тобто, люди, про яких ніхто нічого не чув, вважають себе "жертвами режиму".

Варто зазначити, що цей тиждень став напруженим і для деяких інших проросійських рухів у Києві. Днем раніше співробітники СБУ обшукали квартиру Олени Бережної, лідерки громадського об'єднання "Сила добра", матері загиблої депутатки від Партії регіонів Ірини Бережної. У неї виявили документи і електронні носії, які свідчать про її антиукраїнську діяльність за завданням спецслужб РФ, повідомили у прес-службі СБУ. Також знайдено лист на ім'я глави МЗС РФ Сергія Лаврова, де йдеться про необхідність активізації діяльності російських організацій в Україні. У ході обшуку знайшли також кілограмовий злиток золота. Відбулися обшуки і в лідера політичної партії "Союз лівих сил" Василя Волги. Там вилучили обладнання для ведення таємних переговорів і магнітні носії інформації, що свідчать про його співпрацю з країною-агресором.

Активізація роботи спецслужби на цьому напрямку відбувається не випадково. Ще у жовтні у СБУ повідомляли, що фіксують суттєву активізацію російських спецслужб для створення в Україні "керованого хаосу" через організацію провокаційних акцій представниками вітчизняних громадських об'єднань. У тому числі – різного штибу "антифашистів", "пацифістів", "автономістів" і просто "ліваків", яких у нас вистачає.

Адже в Україні немає лівих партій у класичному західному сенсі. Лівими гаслами у нас маскуються або російська агентура, або політики, які за гроші спонсорів-мільйонерів спекулюють на комплексах простих громадян та їхній короткій пам'яті. У цьому переліку експерти згадують Ігоря Капліна, його конкурента за бренд Соцпартії Іллю Ківу чи екс-"регіонала", нині також соціаліста Леоніда Кожару.

Ці політики загалом діють у межах правового поля – напруження з СБУ їхнім спонсорам не потрібне. А от менш помітні, але від того не менш шкідливі "брати" з "сестрами" хоч сьогодні готові до вуличних заворушень і хаотизації суспільства. Достатньо згадати резонансну історію побиття у травні цього року в Києві учасника АТО, кіборга Дмитра Вербича групою молодиків. Поліція затримала нападників, які виявилися причетними до організації лівого спрямування "Антифашисти", а організовував напад росіянин.

Слід відверто визнати: лівацькі організації перетворилися в наших умовах в прокремлівські. Їхня риторика насправді абсолютно не ліва, а просто антиукраїнська. Тому хочеться сподіватися, що СБУ взялася за них не до 101-ої річниці жовтневого перевороту в Петрограді, а системно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ФСБ