Британський канал показав сюжет про загибель російських спецпризначенців в Україні (ВІДЕО)

Британський телеканал Sky News показав репортаж про загибель російських спецпризначенців, імовірно, в Україні
Depo.Влада
10 червня 2015 18:32
ФОТО: depo.ua
Британський канал показав сюжет про загибель російських спецпризначенців в Україні (ВІДЕО)
Британський канал показав сюжет про загибель російських спецпризначенців в Україні (ВІДЕО)

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на сайт Sky News.

"Наша команда подорожувала у віддалених селах в центральній і південній Росії, щоб знайти недавно вириті могили трьох молодих людей, на кожній - вінок від Міністерства оборони. Антон Савельєв, Тимур Мамаюсупов та Іван Кардаполов загинули в один і той же день - 5 травня 2015 року", - розповіли журналісти. 

Медіаактівісти з Росії виявили відомості про службу загиблих в 16-й бригаді спецназу, але коли кореспондент Sky News намагався говорити з їх можливими товаришами по службі на базі бригади в Тамбові, вони заперечували, що чули про когось із цих трьох молодих людей.

Похований в Тамбовській області Антон Савельєв, загиблий за тиждень до свого 21-річчя, на фотографії біля могили одягнений у форму ВДВ, яку носять бійці 16-ї бригади, а на вінках написи: "Захиснику Вітчизни від Міністерства оборони Російської Федерації", "Від товаришів" і "Від командування частини". У соціальних мережах є прижиттєві фотографії Савельєва біля меморіалу в частині.

Знайома Савельєва на умовах анонімності повідомила британським журналістам, що молодий чоловік "героїчно загинув".

"Їх відправили в Ростов і в Україну. В Україні все робиться тихо", - цитує Sky News жінку.

У соціальних мережах є також фотографії Мамаюсупова і Кардаполова у військовій формі біля кордону з Україною. У Татарстані, звідки родом Мамаюсупов, журналісти також знайшли його могилу з тими ж вінками, що і у Савельєва. На фото в соцмережах Мамаюсупов позує з прапором російського спецназу, а також демонструє медаль за участь в операції з приєднання Криму. На інших фото він уже з прапором сепаратистів з "Луганської народної республіки" і на тлі бронетехніки повстанців.

Мати солдата Гузель Мамаюсупова розповіла Sky News, що отримала свідоцтво про смерть від військових, в якому говорилося, що її син загинув "на Північному Кавказі", але без зазначення конкретного місця. Однак журналісти не змогли знайти повідомлень про загибель російських військових у тому регіоні ні в ЗМІ, ні в повідомленнях місцевих бойовиків, які використовують будь-яку смерть російських солдатів у своїй пропаганді.

Нагадаємо, що раніше телеканал Sky News у травні вихід цього сюжету через указ Володимира Путіна, який оголосив смерть під час спецоперацій держтаємницею.