БПП висунув Гройсмана у прем’єри (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Сьогодні на засіданні Ради коаліції на посаду нового прем`єр-міністра України фракція БПП запропонувала кандидатуру спікера Верховної Ради Володмира Гройсмана

БПП висунув Гройсмана у прем’єри (ОНОВЛЮ…

Про це журналістам повідомила нардеп Вікторія Сюмар, передає depo.ua.

"Фракція (Народного фронту, - ред.) поки не обговорювала кандидатуру Гройсмана, тому що до вчорашнього дня у нас було декілька кандидатур, в тому числі так званого технократичного Кабміну. Тому ці пропозиції треба розглянути", - сказала Сюмар. 

При цьому, коментуючи невисунення у прем`єри Наталії Яресько, вона зазначила, що лідер фракції БПП Юрій Луценко пояснив це тим, що, ймовірно, за "технократичного" кандидата не знайдеться достатньо голосів. 

Зі свого боку у Яценюка обіцяють оцінити шанси Гройсмана на прем'єрство.

За словами лідера фракції Максима Бурбака, "Народний фронт" розгляне пропозицію БПП щодо кандидатури Володимира Гройсмана на посаду прем'єра.

"Однак президент і фракція "Блоку Петра Порошенка" заявили, що вони більше не бачать можливості співпраці з прем'єр-міністром від "Народного фронту". Ми вітаємо, що БПП нарешті відгукнувся на нашу пропозицію про необхідність вирішення політичної кризи і вніс свою кандидатуру на посаду глави уряду", - сказав Бурбак.

Відзначається, що тепер потрібно забезпечити формування коаліції конституційним способом і виробити відповідну коаліційну угоду в контексті програми нового кандидата в прем'єри і складу уряду.

"Фракція "Народний фронт" розгляне пропозицію наших партнерів по БПП щодо кандидатури Володимира Гройсмана та принципів формування нової коаліції і визначитися щодо своїх подальших кроків", - підсумували в прес-службі.

При цьому у "Народному фронті" запевняють, що коаліції з "тушками" не буде.

За словами Вікторії Сюмар, "Народний фронт" хоче залучити в коаліцію якомога більше фракцій, однак в ній не має бути "тушок" і депутатів, які голосували за "диктаторські закони 16 січня"

Сюмар наголосила, що фракція не обговорювала кандидатуру Гройсмана. "Нам потрібне перелік його пріоритетів", - сказала вона, зазначивши, що спікер є фахівцем з децентралізації.

Також вона додала, що спікером буде Парубій, якщо "Народний фронт" погодиться на Гройсмана-прем'єра.

Пізніше нардеп від "Батьківщини" Сергій Соболєв повідомив, що завтра буде презентовано програму дій кандидата у прем'єри України Володимира Гройсмана.

"На завтра планується презентація плану Гройсмана. Завтра на 14:00. Цей план буде презентуватися головою фракції.", - розповів Соболєв.

У свою чергу, лідер фракції БПП Юрій Луценко підвердив цю інформацію.

"Пан Гройсман завтра презентує чотирьом фракція, які готові формувати коаліцію, свій план дій на поточний рік", - сказав Луценко. За його словами, план дій Гройсмана буде прописаний по місяцях та напрямках.

Також Соболєв зазначив, що Гройсман пообіцяв, що в його уряді не буде "дискредитованих осіб""Після завершення сьогоднішньої зустрічі було озвучено Володимиром Гройсманом, що він не допустить у новий уряд дискредитованих осіб", - сказав Соболєв.

За його словами, у понеділок на зустрічі з Порошенко Яценюк оголосить чи піде у відставку"У понеділок ввечері у президента на зустрічі, яка зараз уточнюється, але вона буде ввечері, як я розумію, вже не з уст будь-якого політика, а з уст прем'єр міністра почуємо чи готовий він написати заяву на звільнення", - сказав Соболєв.

За його словами, на зустрічі з Порошенко також стане відомо, чи готові фракції сформувати нову коаліцію.

У свою чергу народний депутат Юрій Луценко назвав варіанти розвитку політичної ситуації в Україні

"Збереження існуючого строю на мою жаль означає збереження неефективного уряду. А також непрацюючої з'язки уряд-парламент. Інший шлях - перевибори. Коли ми це обговорювали - лише "Батьківщина" ще не визначилася, чи готова вона на такий сценарій. Інші вважають, що перевиборів важливо уникнути.

Формування нового уряду також має два шляхи. Перший - формування технократичного уряду. Тобто кожний кандидат формує уряд на власний розсуд та під свою відповідальність. Але підтримки такого рішення нема. Інший варіант - внесення кандидата від БПП. Такий варіант може підтриматися БПП, НФ, Батьківщиною та партією Ляшка", - розповів Луценко.

За його словами, партійних квот в уряді не було і не буде, а Володимир Гройсман буде формувати Кабмін за професійним принципом, без урахування так званих партійних квот. "Партійних квот і не було і не буде в уряді, хоча б тому, що представництв там не збігається з представництвом в парламенті", - запевнив Луценко.

На останок Луценко пригрозив виходом із коаліції"Якщо урядова криза не буде і на цьому тижні подолана, то я особисто напишу заяву про вихід з коаліції. Я не бачу далі можливості робити вигляд, що в Україні все нормально і ми виконуємо перед виборцями взяті на себе зобов'язання".

Зі свого боку лідер Радикальної партії Олег Ляшко вважає, що спершу треба сформувати коаліцію, а тоді вже думати про уряд. "Спершу треба сформувати нову коаліцію, а потім коаліція має подати кандидата і прем'єри. Оскільки немає зараз коаліції, саме обговорювалось питання, яка із фракцій може взяти участь у формування нової коаліції", - сказав Ляшко за підсумками наради фракцій.

Пізніше перед журналістами виступив сам Володимир Гройсман. Він заявив, що погодився стати прем’єром і назвав свої пріоритети. Першою справою Гройсман хоче повернути довіру людей до влади – "не гаслами а реальними кроками", відновити економічне зростання та підняти зарплати і пенсії.

Також Гройсман назвав людей,яких готовий запросити в уряд у разі призначення на пост прем'єр-міністра"Це екс-міністр економіки Словаччини Іван Міклош, такі люди як Юлія Ковалів, яка працює першим заступником міністра економіки, Максим Нефьодов, який працює заступником міністра економіки ... Абсолютно нові і якісні люди, з новим менталітетом, які можуть якісно і чесно відповідати на виклики", - сказав Гройсман.

Він також зазначив, що план роботи урду у разі його призначення уже готовий"План дій Кабміну є, він народжений не сьогодні", - сказав Гройсман.

Також Гройсман заявив, що план дій для нової коаліції - це економічне зростання"Щоби ми не говорили сьогодні про зарплати і пенсії, про рівень життя, це можна добитися тільки тоді, коли економіка почне своє зростання. Тому це план дій, який має бути основою для коаліції".

"Я б ніколи не погодився бути прем'єром уряду лузерів", - додав Гройман.

Також спікер зазначив, що у разі переформатування уряду першим заступником голови Верховної Ради України має бути представник Блоку Петра Порошенка"Якщо відбудеться формування нового уряду, важливо, щоб спікер був від "Народного фронту", що збалансує владу. Що ж до першого віце-спікера, я думаю, може бути дзеркальна позиція щодо політичної належності", - сказав Гройсман.

Як відомо, зараз першим віце-спікером є Андрій Парубій з "Народного фронту".

Нагадаємо, сьогодні збиралась Рада коаліції, щоб висунути єдину кандидатуру на посаду нового прем'єра.

Раніше ЗМІ називали кілька кандидатур на посаду глави уряду, зокрема, міністра фінансів Наталії Яресько.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme