БПП починає захищати Охендовського

БПП хоче вкласти переформатування ЦВК у великий політичний пакет, але цим не попадає у загальний політичний тренд - "гнати Охендовського"
Depo.Влада
24 листопада 2015 13:30
ФОТО: depo.ua
БПП починає захищати Охендовського
БПП починає захищати Охендовського

Епопея з переобранням повністю дискредитованого складу Центрвиборчкому на чолі з Михайлом Охендовським триває, ризикуючи негативно позначитися на позиціях Блоку Петра Порошенка. Адже саме в президентській силі гальмують процес. Робиться це через те, що у БПП готують цілий пакет кадрових призначень, який би дозволив поділити посади між представниками чинної коаліції. Окрім ЦВК мова йде про посади в Кабміні та інших державних органах влади. Все б нічого, і це б в принципі виглядало б логічно, адже торги в політиці – це природне явище, але є проблема з виборами у Кривому Розі, що псує для БПП усю "малину".  

За словами заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка, вони надішлють свої кандидатури на посади членів ЦВК одразу після закінчення виборчого процесу. Тобто не раніше 29 листопада. Тобто мова йде про те, що це відбудеться не до визнання результатів виборів у Кривому Розі, як цього хотілося б так званому "демократичному табору" і, зокрема, тій же "Самопомочі", чий кандидат Юрій Милобог бореться з Юрієм Вілкулом за крісло мера, а лише після. Тобто останню крапку по Кривому Рогу має поставити одіозний Охендовський, що, прямо кажучи, не викликає оптимізму.

Водночас "Самопоміч" вже обрала вигідну для себе тактику у цьому питанні, перевівши стрілки на президента. Зокрема, надреп від цієї політсили Єгор Соболєв повідомив, що під час нічної зустрічі з президентом Петром Порошенком, останній нібито взяв на себе політичну відповідальність за вирішення питання Кривого Рогу. Наскільки це правда - перевірити складно. Але у разі якщо за результатом офіційно визнаних виборів переможцем все ж таки виявиться Вілкул-старший, це стане приводом для красивого піар-обурення у виконанні "Самопомочі". І привід звинуватити БПП у тому, що він відмовився вирішити питання з ЦВК зараз.    

У абсолютно безпрограшній ситуації опинився "Народний Фронт", який швиденько визначилась зі своїми кандидатурами на посаду членів ЦВК. Як повідомив народний депутат Леонід Ємець, на фракції ухвалено рішення запропонувати Президенту внести до складу ЦВК діючого заступника голови ЦВК Андрія Магеру, чинного міністра Кабінету міністрів Ганну Оніщенко та викладача Києво-Могилянської академії Леонтія Шипілова.

Варто зазначити, що Андрія Магеру явно виставлено з прицілом на посаду голови ЦВК, тим паче, що він завжди займав опозиційну позицію до керівництва даного органу. Дадуть чи не дадуть цю посаду Магері не так важливо для НФ - головне, що кандидатура досвідченого Магери, якйи опонував Охендовському хороший козир у торгах і за інші посади.  Далі - поява Ганни Онищенко у списку кандидатів свідчить про те, що у Яценюка вже зараз готуються до зміни складу Кабміну, а тому переводять своїх "залізних" людей на інші посади, тим паче, що термін роботи члена ЦВК складає п’ять років. Цікава поява у списку Леонтія Шипілова, який є креатурою першого віце-спікера ВР Андрія Парубія, і працює в нього радником. Доцент в Могилянці у 2012 році балотувався в парламент від "УДАР", однак отримав непрохідний номер в списку.

Все було б добре, але поки залишається старий склад ЦВК, і окрім політичного піару на темі "зніміть Охендовського" ситуація поки навряд чи зміниться. Водночас у БПП у разі визнання ЦВК перемоги Юрія Вілкула у Кривому Розі можуть виникнути серйозні проблеми, пов’язані з тим, що багато хто вважатиме це "договорняком" з Рінатом Ахмєтовим

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада