Бойовики зірвали обмін полоненими під час засідання контактної групи

Під час засідання Тристоронньої контактної групи представники "ЛНР" та "ДНР" висунули абсолютно неприйнятні умови обміну полоненими
Depo.Влада
20 січня 2016 18:46
ФОТО: depo.ua
Бойовики зірвали обмін полоненими під час засідання контактної групи
Бойовики зірвали обмін полоненими під час засідання контактної групи

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомила прес-секретар представника Києва в контактній групі, другого президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер, передає depo.ua.

"У Мінську закінчена сьогоднішня робота Тристоронньої контактної групи.

Представники окремих районів Донецької та Луганської областей не виконують рекомендації Тристоронньої контактної групи ні про дотримання режиму тиші, ні про обмін незаконно утримуваними особами. Представники окремих районів Донецької та Луганської областей в останній момент висунули абсолютно неприйнятні умови такого обміну. Таким чином, десятки людей, які багато місяців не бачили свої сім'ї, знову позбавлені можливості повернутися до своїх рідних.

"На жаль, рекомендації Тристоронньої контактної групи - підкреслюю :. Рекомендації, оскільки ми не є органом, чиї рішення обов'язкові для виконання - не виконуються. Без припинення вогню і дотримання режиму тиші, без повноцінного відводу важких озброєнь і підтвердження цього відводу СММ ОБСЄ, без відновлення нашого контролю над українсько-російським кордоном неможливо говорити ні про вибори, ні про зміни в Конституції України, не кажучи вже про вирішення гуманітарних, економічних проблем і питань розмінування, - підкреслив представник України в Тристоронньої контактної групи Леонід Кучма.

"Без виконання цих основоположних умов забезпечення безпеки неможливо пройти відповідні процедури законодавчих змін у Верховній Раді І потім: .. Україна - демократична держава, у нас немає кишенькового парламенту, який би приймав рішення за вказівкою згори ", - додав він.

Крім того, Україна стурбована фактами нападу на представників СММ ОБСЄ, які мали місце минулого тижня на непідконтрольною Україні частини Донбасу. Це говорить про погіршення умов безпечної роботи співробітників моніторингової місії в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи пройде в Мінську 27 січня", - написала Оліфер. 

Нагадаємо, що сьогодні у Мінську пройшло засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) з врегулювання ситуації на Донбасі.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада