Бойовики вимагають від України "мертві душі", - Тандіт

У списках людей, яких бойовики вимагають видати їм в обмін на полонених, є багато таких, які не мають відношення до АТО, або невідомі українським спецслужбам
Depo.Влада
9 серпня 2016 11:58
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив радник голови СБУ Юрій Тандіт, передає depo.ua.

Він нагадав, що у минулому році сепаратисти надали список з 1102 людей, яких вони вимагали їм передати.

"З цієї цифри ми виявили те, що, наприклад, біля 300 людей взагалі ніяк не були нами ніде зафіксовані, ми не знаємо цих людей. … Більше 100 осіб – це ті люди, які були законно звільнені або ж умовно, але вони вже перебувають на свободі. І вони не хочуть туди переїжджати. Було біля 40 осіб, які взагалі не мають стосунку до АТО, але сидять у в’язницях України. Наприклад, є одна "авторитетна" людина, який (вже 11 років – ред.) сидить в одному із обласних центрів на заході України. …Або ж, наприклад, той, хто злісно не платив аліменти", – сказав Тандіт.

Крім того, за його словами, є ще більше 20 осіб, яких українські спецслужби просто не можуть визначити, тому що їх назвали за кличками або незрозумілими іменами.

"А є ті, хто взагалі ніколи не потрапляв у поле зору спецслужб українських чи силовиків. І вони взагалі не знають про те, що їх хочуть обміняти", – додав він.

При цьому Тандіт заявив, що українська сторона готова до переговорів та компромісів, щоб звільнити українських військових.

Як відомо, за даними СБУ, у полоні бойовиків перебувають 107 українців, з них 64 – військові, решта – цивільні.

У свою чергу сепаратисти стверджують, що українська сторона утримує понад 600 бойовиків і вимагають їх звільнення.

Нагадаємо, раніше нардеп Надія Савченко назвала неправильну кількість звільнених з терористичного полону українців, не дорахувавшись десятьох.

Так, Ірина Геращенко повідомляла про 80 звільнених українців, а Савченко згадала лише про 70-х.

 Більше новин політики читайте на Depo.Влада