Бойовики "ДНР" і "ЛНР" хочуть оголосити нову дату псевдовиборів на Донбасі

"ДНР" і "ЛНР" мають намір оголосити дату виборів, не погоджуючись з українською стороною, яка наполягає на проведенні виборів тільки після виведення найманців, роззброєння а взяття під контроль державного кордону

Про це повідомляє підконтрольна бойовикам агенція ДАН, передає depo.ua.
«Донбас голосував за Захарченко, за Плотницького, за депутатів Народних Рад Республік. Саме вони повинні будуть вирішувати, коли і як тут пройдуть вибори », - зазначив представник "ДНР" Андрій Пургін.

Як повідомляв depo.ua, в Україні прийнято і опубліковано закон № 256-VIII «Про внесення зміни до статті 10 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Згідно з документом, стаття 10 закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» доповнюється двома пунктами - 4 і 5, в яких визначається час набрання чинності окремих його положень.

Так, у пункті 4 зазначається, що статті 2-9 вищезазначеного закону наберуть чинності з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, які обрані на позачергових виборах.

У документі наголошується, що волевиявлення громадян має відбутися відповідно до Конституції України, цього та інших законів України, з дотриманням засад загальних, рівних, вільних і прозорих виборів, а також публічності та відкритості виборчого процесу як основних принципів виборчого права, встановлених Конституцією України та міжнародними демократичними стандартами.

В той же час Москва закликала негайно надати особливий статус окремим районам Донбасу.

Російський МЗС назвав «нонсенсом» заяви української влади про те, що вона «вестиме розмову про вибори і особливий статус тільки з людьми, які будуть вибрані на основі умов, що висуваються зараз київською владою, що полягає в тому, що Київ хоче контролювати ці території».