Бойовики "ДНР" і "ЛНР" хочуть оголосити нову дату псевдовиборів на Донбасі

"ДНР" і "ЛНР" мають намір оголосити дату виборів, не погоджуючись з українською стороною, яка наполягає на проведенні виборів тільки після виведення найманців, роззброєння а взяття під контроль державного кордону
Depo.Влада
30 березня 2015 15:28
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє підконтрольна бойовикам агенція ДАН, передає depo.ua.
«Донбас голосував за Захарченко, за Плотницького, за депутатів Народних Рад Республік. Саме вони повинні будуть вирішувати, коли і як тут пройдуть вибори », - зазначив представник "ДНР" Андрій Пургін.

Як повідомляв depo.ua, в Україні прийнято і опубліковано закон № 256-VIII «Про внесення зміни до статті 10 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Згідно з документом, стаття 10 закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» доповнюється двома пунктами - 4 і 5, в яких визначається час набрання чинності окремих його положень.

Так, у пункті 4 зазначається, що статті 2-9 вищезазначеного закону наберуть чинності з дня набуття повноважень органами місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, які обрані на позачергових виборах.

У документі наголошується, що волевиявлення громадян має відбутися відповідно до Конституції України, цього та інших законів України, з дотриманням засад загальних, рівних, вільних і прозорих виборів, а також публічності та відкритості виборчого процесу як основних принципів виборчого права, встановлених Конституцією України та міжнародними демократичними стандартами.

В той же час Москва закликала негайно надати особливий статус окремим районам Донбасу.

Російський МЗС назвав «нонсенсом» заяви української влади про те, що вона «вестиме розмову про вибори і особливий статус тільки з людьми, які будуть вибрані на основі умов, що висуваються зараз київською владою, що полягає в тому, що Київ хоче контролювати ці території».

Мітки: ДНР, ЛНР, вибори