Бійці «Правого сектора» і «ОУН» не можуть довести, що воювали в АТО

Проблеми з підтвердженням участі в АТО та отриманням посвідчень «Члени сім'ї загиблих» є тільки у бійців батальйонів «Правого сектора» і «ОУН»
Depo.Влада
3 грудня 2014 20:28
ФОТО: depo.ua
Бійці «Правого сектора» і «ОУН» не можуть довести, що воювали в АТО
Бійці «Правого сектора» і «ОУН» не можуть довести, що воювали в АТО

Про це йдеться у відповіді Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО на запит «Української правди», передає ДеПо.

«На сьогодні є невизначеність, зокрема, з документальним підтвердженням безпосередньої участі в АТО тільки з тими добровольчими формуваннями, які ще ніде не стоять на обліку і нікому не підпорядковані. Це батальйони Добровольчого Українського Корпусу Правого сектора і підрозділ ОУН», - йдеться в документі.

«Всі інші добровольчі батальйони підпорядковані Міноборони, МВС, Нацгвардії, СБУ і т.д., тому знаходяться в законодавчому полі», - повідомили в держслужбі.

У відповіді також акцентується увага і на те, що існує проблема зі статусом волонтерів із зони АТО.

У Держслужбі повідомили, що в комітетах Верховної Ради «вже опрацьовуються законопроекти про визнання учасниками бойових дій волонтерів, а також осіб, які у складі добровольчих формувань тероборони брали безпосередню участь у АТО, забезпечували її проведення».

Як відомо, родичі загиблих бійців деяких добровольчих батальйонів через недоробки законодавства не можуть отримати гарантований соцзахист.

Раніше ДеПо повідомляв, що президент України Петро Порошенко вимагав від нового уряду негайно вирішити проблеми учасників АТО, надати їм статус учасника бойових дій.