Бойку показали силу: Чи поховав Новинський кремлівський проект на виборах-2019

Поява єдиного кандидата в президенти від проросійських сил ще можлива, проте не рахуватися з думкою групи Рината Ахметова Москва не зможе

Політичний оглядач
Бойку показали силу: Чи поховав Новинськ…

"Хочу проінформувати, що півгодини тому закінчилося засідання фракції "Опозиційний блок", на якому із лав фракції було виключено Юрія Бойка та Сергія Льовочкіна", – повідомив з трибуни Верховної Ради співголова фракції екс-"регіоналів" Олександр Вілкул.

Таким чином, день почався із сенсації. Проте це сенсація лише на перший погляд. Відомо, що процес розпаду "Опоблоку" запустився не сьогодні. І запустили його саме виключені персонажі. Нинішні ж події можуть означати кілька важливих речей.

Перше – "група Ахметова", вочевидь, вирішила не брати участь у прокремлівському проекті "Опозиційна платформа – за життя". Або запропонувати свій. Друге – єдиний кандидат від міфологізованого російськими гібридами "юго-востока" ніяк не вимальовується, бо Юрій Бойко, ще не стартувавши, позбавляється потужної підтримки ресурсу Рината Ахметова та його соратників. Третє – політики, залежні від фінансування "групами Ахметова" і "газовиків", мають визначатися, з ким вони. Інакше кажучи, брати в обох груп вже не вийде.

Нагадаємо передісторію сьогоднішніх подій. Все почалося 12 вересня, коли Вадим Рабінович від імені партії "За життя" запропонував "Опоблоку" консолідуватися. На пропозицію згодою відразу відгукнувся Сергій Льовочкін. Зрозуміло, що переговори про єднання "Опоблоку" і "За життя" тривали не один день, а це лише була сценка, розіграна для виборця. І для Москви. Мовляв, проросійські сили здатні домовитися про єдиного кандидата в президенти. Після цього експерти заговорили про реальну загрозу реваншу. І почали вибудовувати різноманітні сценарії, з ким Бойку (чи Рабіновичу) вигідніше буде опинитися у другому турі – з Тимошенко чи Порошенком. Смішно зараз читати прогнози окремих політологів, які відверто потрапили пальцем у небо.

Протягом останнього часу процес єднання "Опоблоку" і "За життя" прискорився. Спочатку Рабінович і Бойко оголосили про створення своєї платформи, потім партія Вадима Зіновійовича висунула його кандидатом у президенти, він відмовився з релігійних причин, і єдиним висуванцем виявився Бойко. Який після цього у цьому статусі почав їздити країною. Зокрема, відвідав Житомирщину. Проте все виглядало так, наче ці два персонажі були лише фігурами, які по шаховій дошці рухали Сергій Льовочкін і Віктор Медведчук.

У той же час представники "групи Ахметова" на ці рухи реагували мляво. Лише Вадим Новинський, у якого, нагадаємо, є власний проект Партія миру, дав зрозуміти, що Бойко займається самоуправством, і що єднатися з Рабіновичем його ніхто не зобов'язував. Партійний сайт "Опоблоку" протягом всього цього періоду залишався під контролем представників "газовиків", які повідомляли про свої об'єднавчі потуги. Відтепер, очевидно, доведеться зачищати сайт від згадок про ренегатів Льовочкіна з Бойком.

Повернемося до рішення фракції. Воно стало можливим завдяки тому, що "ахметовці" консолідувалися. Людей, які орієнтуються на найбагатшу людину країни у парламентському предсатвництві партії, чисельно завжди було більше. Хоча в медіа активнішими виглядали саме представники "газовиків". Тепер цікаво, як розвиватиметься ситуація далі, адже Бойко анонсував свою депутатську групу.

Проте з нею не все так просто: депутати-списочники – Юрій Мірошниченко, Юрій Павленко, Сергій Ларін, Микола Скорик, Юлія Льовочкіна та інші - вийти з фракції не можуть, бо їх позбавлять мандатів. Через таку небезпеку у фракції досі перебуває Рабінович. А кількість "газовиків"-мажоритарників незначна. То ж більш імовірний сценарій, що у фракції екс-"регіоналів" буде потужна фронда, а от вийти з її лав списочники не ризикнуть.

Чи може виключення Льовочкіна і Бойка означати, що Ринат Ахметов остаточно відмовився брати участь у реваншистському проекті Москви? Скоріше, тут варто говорити про покарання двох розкольників за свавілля під прикриттям спільного партійного бренду. Фракцію "Опозиційного блоку" очолив Новинський, а це означає, що частина екс-"регіоналів" посилає в Кремль сигнал: співпраця можлива, але не з "газовиками" і Медведчуком. Було помітно, що тінь останнього за переговорним процесом відверто дратувала частину "Опоблоку". "Ахметовські" і раніше недолюблювали хитрих "газовиків", а тут до них додався ще й Медведчук, знаний своїм інтриганством. І якщо після сьогоднішнього рішення фракції російський список санкцій не поповниться Ахметовим, Борисом Колесниковим чи Олександром Вілкулом, значить, у Кремлі сигнал почули.

Наступне – на ідеї єдиного кандидата в президенти від проросійських сил поки можна ставити три крапки. І це головний висновок із виключення Бойка і Льовочкіна з "Опоблоку". Але якщо "газовики" + Медведчук вестимуть на вибори Бойка, то в "ахметовців" кандидата поки немає. Це інтрига, яка може вирішитися у два способи. Перший – "Опозиційний блок", контроль над якими взяли Новинський і соратники Рената Леонідовича, висуне Вілкула. Про його шанси говорити не доводиться, проте тут справа не в шансах, а в самому факті участі. Другий спосіб – "ахметовське" крило взагалі відмовиться від походу на президентські вибори, відкривши тим самим шлях у другий тур Петрові Порошенку.

І, останнє. Цікавою тепер виглядає доля "радикалів", яких підозрюють у фінансуванні людьми Ахметова. Та при цьому "ляшківці" регулярно з'являються на каналах, за якими стоять представники конкуруючої фірми. Відтак доведеться визначатися. І на чию користь вони визначаться, буде видно вже найближчими днями...

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme