Борщ, Кастресана, Сторч і Браун. Що їх може пов'язувати з Мартиненком

Скандальне затримання екс-депутата дехто з експертiв схильний пов'язувати з аудитом НАБУ, який проводитиме не зручний для Ситника Роберт Сторч, а хтось iнший

Depo.Влада
21 квітня 2017 19:00
ФОТО: depo.ua

Зараз лунає багато версій щодо того, чому у Національному антикорупційному бюро після півторарічної тяганини вирiшили все ж затримати Миколу Мартиненка. Хтось шукає політичний слід, інші розводять конспiрологію про скорі перевибори до Верховної Ради. Утім, можливо, що активність НАБУ пов'язана зовсiм з iншим інтересом. Не слiд забувати, що для Артема Ситника дуже важливим етапом в його кар'єрі головного антикорупціонера країни є аудит Бюро.

Варто коротко нагадати епопею з обранням аудитора. Донедавна було все чорно-біло: Найджела Брауна антикорупціонери розцiнювали як владну кандидатуру, а Роберт Сторч – для антикорупційного комітету ВР й самого НАБУ – фiгура пiдходяща. Але зараз все змінилося, адже з'явилося ще два кандидата в аудитори. Провести ревiзiю зголосилася колишній прокурор США Марта Борщ, яка свого часу саджала за грати колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка. До речі, експерти вважають, що поява Борщ в Україні сплутає карти Юлії Тимошенко, якій можуть пригадати дружбу з Павлом Iвановичем. А є ще іспанець Карлос Кастресана, який свого часу успiшно боровся зі схемами у Гватемалi.

Будь-хто з цих двох абсолютно незалежних кандидатів може отримати перемогу на конкурсі. Якщо вони проведуть чесний аудит (а в цьому сумнiвiв нема), то вкажуть і на хороші, і на погані сторони роботи Ситника і його команди. То ж можна допустити, що нинішня активність детективiв викликана простим бажанням зіграти на випередження, щоб дати аудиторам пiдстави для позитивної оцiнки роботи Бюро.

Якщо ж говорити про конкурс на аудитора НАБУ, то дуже цікаво буде подивитися, як відбуватиметься відбір кандидатiв в антикорупційному комітеті Єгора Соболєва. Вочевидь, група на чолі з "єврооптимістами" і далі стоятиме за Сторча. Але нинi у парламентських друзів НАБУ більшості в комітеті нема. Тому ми можемо стати свiдками картини, коли ті, хто вчора активно виступали за незалежний аудит НАБУ, завтра робитимуть все, щоб такий аудит максимально відтермінувати шляхом затягування з призначенням ревiзора вiд ВР.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада