Як Боровик підставляє Саакашвілі

У команді одеського губернатора, схоже, не зовсім розуміють, куди їм варто рухатися, щоб не знищити власну політичну кар’єру
Depo.Влада
15 січня 2016 11:30
ФОТО: depo.ua
Як Боровик підставляє Саакашвілі
Як Боровик підставляє Саакашвілі

В українському політикумі є погана традиція, яка полягає у любові до гучних заяв, які не підкріплені реальними речами. Схоже, хвороба "довгого язика" розповсюдилася і на реформаторів з-за кордону.

Так, один з найближчих соратників Михайла Саакашвілі Саша Боровик, який зараз виконує обов'язки голови Одеської облдержадміністрації, говорячи про перспективи 2016 року, анонсував перехід частини команди Сааккашвілі в Кабмін. "Думаю, що нас чекає рік політичної боротьби. Хтось із нашої команди, судячи з усього, прагнутиме увійти до Кабміну, щоб друга частина команди залишалась в Одесі. І з'явились важелі (для реалізації. - ред.) змін, які потрібно провести як в Одеській області, так і у всій країні. Багато цих змін у такій централізованій державі як Україна неможливо провести без важелів впливу у Києві", - зазначив Боровик.

Ця заява Боровика видається абсолютно нелогічною і навіть небезпечною для Саакашвілі та його команди. Піти в Кабмін Яценюка для Саакашвілі фактично означає оголошення початку кінця його політичної кар’єри в Україні. Як показує практика, щось зробити самотужки в нинішньому уряді уявляється мало реальною задачею. Втім, дискредитувати себе – простіше простого.

Можна згадати стрімкий провал Олександра Квіташвілі на посаді міністра охорони здоров’я, який провалив реформування галузі тому, що оточення одразу ж зробило його "весільним генералом". Зараз отримують серйозну критику навіть представниці "грузинського десанту" Ека Згуладзе та Хатія Деканоїдзе в МВС – зокрема, за історію з "беркутівцями", яких переатестували, після чого виявилося, що вони брали безпосередню участь у побитті активістів Майдану. І хоча Саакашвілі відомий своїми пробивними здібностями, у кріслі якогось рядового віце-прем’єра навіть він почне тонути в цій багнюці.

З огляду на це на щось нижче ніж на посаду прем’єра йти Саакашвілі неправильно. Так само поява людей Саакашвілі у складі уряду, який так нещадно критикує їх патрон, означає видачу індульгенції Яценюку.

Загалом, теоретична можливість становлення Саакашвілі прем’єром передбачає проведення перевиборів парламенту. Нинішня ВР ніколи за нього не проголосує. Втім, поки незрозуміло, коли чекати на перевибори. Хтось говорить про осінь цього року, дехто – про весну наступного року. Найближчим часом у ВР пройде складне, але, скоріш за все, результативне голосування за зміни до Конституції. Це голосування може "заморозити" перевибори. Ось тому Боровик і хоче, не думаючи про стратегічні наслідки, потрапити в уряд...

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада