Боротьба із COVID-19: Заклади "першої хвилі" в областях переглянуть

Установи і заклади, які раніше були визначені як заклади першої хвилі для прийому хворих на коронавірусну хворобу в різних областях України, буде переглянуто

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу, передає Depo.ua.

"З учорашнього дня у нас на штабі було розглянуто питання готовності закладів охорони здоров'я до зустрічі з COVID-19, особливо закладів першої хвилі, яких ми затвердили наразі 240. На штабі було сформовано чотири групи, до яких входять представники МОЗ, Національної служби здоров'я, а також Держслужби з надзвичайних ситуацій. І з сьогоднішнього дня ці групи поїхали до областей, щоб переглянути правильність визначення закладів, які будуть надавати медичну допомогу хворим з коронавірусною хворобою, а також надати практичні рекомендації щодо облаштування закладів, а також правильності запуску санітарного сортування", – пояснив він.

Ляшко додав, що дещо раніше завітав до Броварської центральної районної лікарні, де було запроваджене санітарне сортування на вході до закладу. Він назвав це позитивним прикладом і попросив усіх керівників закладів охорони здоров'я взяти його на озброєння.

"Тиждень тому ми розгорнули наметові містечка біля інфекційних лікарень, але в даному випадку в Броварах це розгорнуто при вході на територію лікарню. Сортуються всі. З підозрою на COVID-19 відходять в один бік, а всі інші, щоб потрапити до певних відділень лікарні, походять температурний скринінг, дезінфекційну обробку і в подальшому рухаються по певних коридорах, щоб не перетиналися потоки хворих з температурою, хворих із травмами, а також лікарі йдуть в окремому напрямку", – розповів Ляшко.

За його словами, це створює певні незручності на першому етапі, коли налагоджується робота, але це вимушені заходи, які дозволять запобігти поширенню коронавірусної хвороби і занесенню коронавірусної хвороби в заклади охорони здоров'я.

Нагадаємо, станом на ранок 5 квітня у світі зафіксовано 1 202 435 випадків коронавірусної інфекції СОVID-19, при цьому 64 729 осіб померли і 246 638 одужали.

Станом на 10:00 5 квітня в Україні зафіксований 1251 лабораторно підтверджений випадок  COVID-19, з них 32 летальних, а 25 пацієнтів одужало.

За кордоном від інфекційного захворювання COVID-19 померли п'ятеро наших громадян, одужали – 11.

Довідка: Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.

11 березня ВООЗ оголосила пандемію коронавірусу на планеті.

11 березня в Україні на три тижні ввели карантин через коронавірус.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив по всій території України режим надзвичайної ситуації терміном на 30 днів – до 24 квітня включно.

Читайте також: Україна в ізоляції до 24 квітня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme