Бородай і Баширов у Москві ведуть бізнес, а Гіркін читає лекції, – Washington Post

Колишні ватажки бойовиків на сході України повернулися до комфортного життя у Москві
Depo.Влада
14 вересня 2015 17:07
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на The Washington Post.

Так "екс-прем'єр" сепаратистського уряду "ДНР" Олександр Бородай знову працює піар-консультантом в Москві.

Бородай каже, що не був у Донецьку з минулого жовтня, а тепер займається відновленням своєї консалтингової фірми.

За даними видання, бізнес у нього йде погано: кілька міжнародних компаній розірвали контракти, коли США і ЄС наклали на нього санкції.

А на запитання, чи поїде Бородай до Нідерландів, якщо доведеться відповідати у справі про збитий над Донбасом "Боїнг" він відповів так: "У мене немає відповіді. Поживемо-побачимо. Для мене ця історія давно залишилася в минулому, і я зробив усе, що вважав за потрібне, для підтримки повноцінного розслідування".

А екс-"прем'єр-міністр ЛНР" Марат Баширов, за даними видання, керує в Москві декількома фірмами в галузi зв'язків з органами влади, а також головує у відповідному комітеті з Російської асоціації менеджерів.

Водночас колишній польовий командир Ігор Гиркин тепер з'являється на лекціях у колі ультраправих націоналістів. Він найефектнішим чином відхилився від колишньої концепції - звинувачує Росію в тому, що вона кинула сепаратистські "республіки", які допомогла створити в Україні.

Скептики стверджують, що Бородай або одержує гроші від Росії, або є співробітником російських спецслужб. Він заперечує обидва звинувачення. Але каже, що передавав інформацію з Донецька Владиславу Суркову, кремлівському апаратникові, який, за чутками, курирує політику Росії щодо України.

Нагадаємо, що Ігор Гіркін навіть заснував в Росії фонд з протезування бойовиків. 

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.