Нові обличчя Верховної Ради: Борис Козир

У нинішньому парламенті близько половини народних обранців вперше отримали мандати нардепів. ДеПо знайомить з кожним із них
Depo.Влада
8 грудня 2014 11:30
ФОТО: depo.ua
Нові обличчя Верховної Ради: Борис Козир
Нові обличчя Верховної Ради: Борис Козир

Козир Борис Юрійович (округ №127, Заводський район Миколаєва) від «Блоку Петра Порошенка», член партії «Блок Петра Порошенка»

Офіційна біографія

Народився 6 березня 1975 року в місті Миколаєві. У 1997 році закінчив Київський інститут військово-повітряних сил за фахом «інженер з програмного забезпечення обчислювальної техніки і автоматизованих систем». В 2007 році отримав диплом спеціаліста з менеджменту підприємств в Київському національному торгівельно-економічному університеті. З 1997 по 2002 рік Козир працював у Київському інституті військово-повітряних сил інженером кафедри інформаційних технологій інституту та військово-дипломатичної служби.

Пізніше, з 2002-го по 2007 рік, був директором ТОВ «Інт-Агро», а з 2007-го по 2008 рік - заступником начальника спеціалізованого морського торгівельного порту «Октябрьск» з розвитку. З 2008 року - першим заступником начальника Маріупольського МТП з розвитку та інвестицій. Після цього працював заступником голови Держадміністрації морського і річкового транспорту. З кінця 2011 по травень 2012 року Козир керував Спеціалізованим морським торгівельним портом «Октябрьск», після чого став заступником директора Департаменту морського і річкового транспорту. Тодішній президент Янукович нагородив Козиря званням «Заслужений працівник транспорту».

В 2014 році Козиря призначили заступником глави Адміністрації морських портів України. На парламентських виборах 2011 року балотувався від «Блоку Петра Порошенка» по мажоритарному округу № 127, на якому переміг, набравши 33,17% голосів. Друге місце зайняв самовисуванець Анатолій Кінах, який отримав 12,77% голосів. Варто відзначити, що на парламентських виборах 2012 року на даному окрузі переміг «регіонал» Володимир Наконечний, який нібито має відношення до втікача Андрія Клюєва. Цього разу Наконечний навіть не балотувався.

ЗА КАДРОМ

У ЗМІ писали про те, що в Миколаївській міській раді в листопаді 2014 року утворилася група депутатів, яку, по суті, патронує новообраний народний депутат України Борис Козир. Очолив групу, яка складається з 22 депутатів, В'ячеслав Карцев, який працював у виборчому штабі Козиря разом з екс-губернатором Миколаївщини, екс- «регіоналом» Геннадієм Ніколенко. Варто відзначити, що в дане депутатське об'єднання увійшли екс-представники Партії регіонів.

Батько Бориса Козиря - Юрій - є заступником голови групи компаній OREXIM, що займається вантажоперевезеннями, фрахтуванням та іншими видами діяльності. Його, до речі, до Дня Незалежності Порошенко нагородив званням «Заслужений працівник соціальної сфери України». У ЗМІ відзначають, що ті, хто знайомий з родиною Козирів, розповідають, що глава сімейства дотримується проросійських поглядів.