Боротьбу із земельною корупцією в Україні довірили екс-росіянину з кримінальним минулим

Скандальний кримчанин із російсько-кримінальним минулим Олександр Чабанов «сплив» у Києві
Depo.Влада
14 листопада 2014 09:25
ФОТО: depo.ua
Боротьбу із земельною корупцією в Україні довірили екс-росіянину з кримінальним минулим
Боротьбу із земельною корупцією в Україні довірили екс-росіянину з кримінальним минулим

Біда України після обох Майданів в одному - в недоперезавантаженні влади. Цілий пласт чиновників не першого, але й не останнього ешелону влади завжди залишається на плаву, не тоне за будь-яких президентів і прем'єрів. Один із наочних прикладів - призначення виконувачем обов'язків управління запобігання та протидії корупції Держагентства земельних ресурсів України Олександра Чабанова, екс-голови Рескомзему Криму за часів прем'єрства Василя Джарти.

Кожне його призначення в Криму супроводжувалося сплеском обурення в пресі. А Київ - великий, у Києві сховатися легше...

Його робота в Рескомземі Криму розпочалася при Джарти і закінчилася, як і всього уряду вже Анатолія Могильова, з окупацією Криму. І ось тоді-то, вочевидь, Олександр Іванович почав шукати собі місце під сонцем в українській столиці. Зробити це, швидше за все, було неважко - старі зв'язки допомогли. А зв'язки ці досить міцні і розгалужені.

На держслужбі в Україні він вперше сплив у 2007 році в поки ще скромній ролі провідного спеціаліста Державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря (Одеса). І вже тому ж самого року очолив Державну екологічну інспекцію в Київській області. З 2008-го по березень 2010-го Чабанов - начальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища Київщини. Очевидно, саме цей період трудової біографії Чабанова став для нього найбагатшим на потрібні знайомства і зв'язки, завдяки чому він зміг в'їхати на білому коні в кримський Рескомзем. Незважаючи на його скандальне минуле, за нього особисто поручився нині покійний Василь Джарти.

«Докримська» частина біографії Чабанова пов'язана з Росією і місцями не дуже віддаленими. Все це знайшло відображення у зведеннях і новинах МВС, а також запиті нардепа Юрія Кармазіна: там і вирок у вигляді «шести років ув'язнення з конфіскацією майна за розкрадання держвласності, зловживання службовим становищем і шахрайство», і зміна громадянства (з російського на українське) та прізвища (з Писаренка на прізвище дружини), і сумнівність походження його вищої освіти...

У Криму Чабанов довгий час був відомий як бізнесмен із розкішним автопарком і власними ресторанами та пансіонатом у Ялті. Під час президентських виборів Чабанов був довіреною особою Віктора Ющенка. У 2002-му, вже будучи депутатом Ялтинської міськради, він переховував у себе від переслідувань Генпрокуратури Євгена Червоненка. А влітку 2004-го - знову його ж, але вже з кандидатом у президенти Віктором Ющенком. Напередодні інавгурації нового президента, за пропозицією Брайка, депутат і бізнесмен Чабанов обійняв посаду секретаря міськради. Під час кримінального переслідування Брайка Чабанову довелося виконувати обов'язки мера Ялти. У його партійному багажі - керівництво місцевою організацією партії «Народний Союз «Наша Україна», заступник голови «Нашої України» у Криму Володимира Шкляра і, звісно ж, любов і дружба з макіївсько-донецькими «регіоналами».

Ще один цікавий момент. У 2011 році Чабанов, обіймаючи посаду голови Рескомзему Криму, активно почав «відряджати» своїх людей ближче до столиці. Тоді це було викликано ще й смертю Джарти і приходом Могильова: почалася ротація донецько-макіївських кадрів. Так у Васильківському районі Київщини на посаді керівника управління Держкомзему з'явився Олександр Горбачов, а в Києво-Святошинському - Олександр Сафошин. Не виключено, що в «розстановці» своїх кадрів в одні з «найсмачніших» районів Київщини зіграли приписувані Чабанову теплі стосунки із Сергієм Тимченком, який очолював Держземагентство України з червня 2011-го по березень 2014 року.

У світлі окупації Криму традиційно цікавим є питання долі бізнесу пана Чабанова в Ялті. Все, що нажите непосильною працею, кинуте на розтерзання окупантів чи все-таки увійшло в праве поле РФ і знову зв'язало Олександра Івановича тісними узами з Росією. На жаль, отримати відповідь на це питання ДеПо не вдалося - на дзвінки Чабанов не відповідає, постійно скидає, зв'язатися через секретаря також не вийшло.