Бомба під Зеленського: Хто роздмухує "галицький сепаратизм" і розвал України

В Інтернеті з’явилися фото начебто листа-опитувальника соціологічного дослідження думок і поглядів жителів Галичини у квітні-травні 2019 року. З фото видно, що дослідження нібито проводить Київський міжнародний інститут соціології (КМІС)

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Бомба під Зеленського: Хто роздмухує "га…

На питання, фальшивка це чи не фальшивка, відповідь мають дати в СБУ, адже спроба розкрутити тему "галицького сепаратизму" - одна з улюблених у російських спецслужб. В їх загашниках ще є "русинський сепаратизм" на Закарпатті, так зване "Порто-франко" в Одесі, "Бессарабська народна республіка" і так далі. Суспільство також хотіло б почути позицію щодо намагань спровокувати регіональний конфлікт в Україні й новообраного президента. І не обов’язково для цього чекати на інавгурацію.

Як видно з фото, хтось запитує людей: "В Україні завершилися президентські вибори. Якою ви бачите долю Галичини (Львівська, Івано-Франківська та Тернопільська області)". Варіанти відповідей – у складі унітарної України, в унітарній, але децентралізованій країні, Галичина має стати суб’єктом федеративної України, незалежною державою чи… приєднатися до Польщі.

Інші питання мають другорядний характер – про подвійне громадянство для українців, можливе зростання сепаратизму у зв’язку з цим, про майбутнє т.зв. Галицької держави, про мови, якими має володіти дитина респондента, а також в яких країнах працюють родичі опитуваного.

Саме перше запитання є ключовим у цьому листі. Відразу зазначимо, що останній запропонований варіант відповіді на нього - "Галичина має приєднатися до Польщі" - і "засвітив" провокаторів. Бо навряд чи будь-яка суспільна група на Західній Україні усерйоз розглядає можливість приєднання до західних сусідів. Працювати – так, шопінг, туризм – будь ласка, але не приєднання. Жодна політична сила в регіоні, ані легальна, ані маргінальна, ані загальнонаціональна, ані місцевого значення, не піднімає це гасло на свої прапори. А от якраз росіяни навпаки – раз-по-раз звертаються до теми "отдадім Галіцію полякам". На слуху подібні заяви, зроблені головою Ліберально-демократичної партії РФ Володимиром Жириновським. Він часто озвучує те, що кремлівським ідеологам потрібно обкатати в інформаційному просторі і перевірити реакцію суспільств – свого та інших держав.

Так і це "опитування" є елементом гібридної війни, ідеологічною диверсією, покликаною прозондувати ступінь готовності галичан до місцевого сепаратизму на ґрунті незадоволення новим президентом. За якого вони, жителі західного регіону України, між іншим, досить активно проголосували. Тільки на Львівщині переміг Петро Порошенко з 62,79% голосів проти 34,49% у Володимира Зеленського. А на Івано-Франківщині й Тернопільщині переможцем, як і в інших областях, став художній керівник "95 кварталу" з відповідно 54,58 і 50,43% голосів. Тому підстав для якихось радикальних відцентрових рухів цих областей на підставі невдоволення обранням ЗЕпрезидента немає.

Якщо на Галичині й може виникнути якийсь суспільний рух не підставі незадоволення результатами виборів, то він буде проти персони новообраного глави держави, але аж ніяк не за самостійність. П’ємонт, галицьке месіанство – ідеї, безумовно, для багатьох галичан романтичні, але не більше ніж на рівні кухонних розмов чи спілкування за пивом. Бо переважна більшість розуміє, що спроба практичної реалізації таких думок закінчитися сумно і для України, і для Галичини. І якщо вона, ця спроба, буде – то винятково як нав’язуваний нам ззовні, з країни-агресора, сценарій знищення України.

Бо на Західній Україні, як і в решті регіонів нашої держави, вистачає російської агентури, яка за найменшої нагоди активізуватиме розкольницьку риторику, створювати відповідні "рухи" і "фронти" в розрахунку на політичну неграмотність і неврівноваженість частини виборців, які радо вестимуться на подібні провокації. І це в основній своїй масі не націоналісти, а той сегмент галицьких виборців, який зараз проголосував за Зе, а раніше – за Януковича і «регіоналів».

Нагадаємо, у другому турі президентських виборів 2010 року Януковича підтримали 131 тисяча жителів Львівщини, понад 57 тисяч – Івано-Франківщини і майже 54 тисячі мешканців Тернопілля. А на виборах до Верховної Ради 2012 року на Львівщині за Партію регіонів проголосували 4,7% виборців, на Івано-Франківщині – понад 5%, на Тернопільщині – майже 6,5%. Тобто певний резерв у провокаторів на Галичині є.

Про абсурдність такого формулювання запитань, яке приведене у сумнівному опитуванні, свідчить різка реакція політичного середовища регіону, яке поспішило відмежуватися від цієї провокації. Українська Галицька партія, регіональна структура, депутати від якої присутні в радах різного рівня Львівської, Тернопільської й Івано-Франківської областей, на своїй сторінці у Фейсбук категорично засудила опитування. "Вважаємо, що анкета містить у собі ознаки замаху на територіальну цілісність України, - сказано в заяві партії. - Ми звертаємось в СБУ, щоб з'ясувати замовників цього псевдодослідження та дати повну правову оцінку". Також в УГП звернулися до галичан із закликом не брати участі у цьому анкетуванні, а викликали поліцію у зв'язку з наявністю ознак порушень за статтею 110 Кримінального Кодексу України (посягання на територіальну цілісність держави).

В Управлінні Служби безпеки України у Львівській області вже почали перевірку за фактом поширення в мережі провокаційного "опитування". СБУ встановлює причетних до організації провокації. У спецслужбі закликали мешканців регіону не сприяти публічному поширенню "опитування", яке в повідомленні Львівського обласного управління служби назване «очевидним елементом ворожої пропаганди".

Позиція вчасна і справедлива, однак хотілося б почути думку пана Зеленського особисто, що він робитиме для того, аби об’єднати країну не протестним голосуванням на президентських виборах, а політикою, яка влаштовуватиме всі регіони країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme