Більшість жителів Донбасу хочуть жити в Україні - опитування

Менше 10% жителів Донецької і Луганської областей виступають за створення так званих «народних республік» на території їх регіону
Depo.Влада
26 вересня 2014 11:18
ФОТО: depo.ua
Більшість жителів Донбасу хочуть жити в Україні - опитування
Більшість жителів Донбасу хочуть жити в Україні - опитування

Про це свідчать результати соціологічного опитування громадян України, проведеного Інститутом соціальної і політичної психології НАПН України спільно з Асоціацією політичних психологів України, які презентує «Главком», передає ДеПо.

Більше половини опитаних фактично висловилися за збереження нинішнього адміністративно-територіального устрою України.

Розподіл відповідей на питання «Якби це залежало від Вас, яке майбутнє Ви особисто вибрали б для Донецької і Луганської областей?» виглядає таким чином: збереження нинішнього статусу областей України - 58,1%, автономія у складі України - 18,2%, незалежниі державні утворення «ДНР» і «ЛНР» - 3,5%, незалежна республіка «Новоросія» - 2,5%, суб'єкти Російської Федерації - 5,3%, решта - 2,2%, важко відповісти - 10,3%.

Цікаво, що навіть на Донбасі більше опитаних висловилися за збереження нинішнього статусу областей України (27,3%) і створення автономії у складі України (24,8%). А ідею створення «ДНР» і «ЛНР» підтримали 7,9% респондентів, незалежної республіки «Новоросія» - 12,7%. Щоправда, за перетворення цих областей України в суб'єкти Російської Федерації тут висловився майже кожен п'ятий опитаний - 18,7%.

Тож, разом близько 40% опитаних на Донбасі не влаштовує нинішній статус цих двох областей. Це надзвичайно тривожний факт, якщо врахувати, що опитування не проводилося на територіях, контрольованих сепаратистами, - не виключено, тоді ці відсотки були б ще більше.

Дослідження було проведене 5-12 вересня 2014 року за вибіркою, що представляє доросле населення України у віці від 18 років і старше. Опитування проводилося методом інтерв'ювання.

Опитані 2000 респондентів у 154 населених пунктах (з яких 66 - міські, 88 - сільські) усіх регіонів України за винятком Криму і Севастополя. Враховуючи неможливість проведення опитування в захоплених сепаратистами населених пунктах Донбасу, відповідно була збільшена квота респондентів на звільнених територіях. Похибка вибірки складає 3,2%.