Більшість українців бачать на Донбасі війну з Росією - опитування

Ситуацію в Луганській та Донецькій областях більшість громадян України - 57% - вважають війною з Російською Федерацією
Depo.Влада
7 жовтня 2014 17:49
ФОТО: depo.ua
Більшість українців бачать на Донбасі війну з Росією - опитування
Більшість українців бачать на Донбасі війну з Росією - опитування

Такими є результати соцопитування, проведеного Центром Разумкова, передає «ЛІГАБізнесІнформ».

Громадянською війною ситуацію в частині східних областей вважають 13% опитаних, акціями протесту місцевих жителів проти дій нової української влади - 9,9%.

Ще 7,3% респондентів впевнені, що на Донбасі йде боротьба з терористичними угрупованнями, а 6,7% бачать там боротьбу за незалежність так званих Донецької та Луганської «народних республік».

Тільки 0,1% опитаних вважають, що на Донбасі звичайна ситуація, 0,6% дали інші відповіді, а 5,4% респондентів не змогли відповісти.

Крім того, 40,4% українців покладають провину за ситуацію, що склалася, в першу чергу на російську владу. Ще чверть опитаних (24,2%) винною вважає минулу (екс-президента Віктора Януковича і його оточення), а 14,4% - нову українську владу.

Помітно рідше респонденти покладають відповідальність за конфлікт на Сході України на проросійських радикалів (4,4​​%), «бандерівців» (3,6%), населення Донбасу (2,8%). 1,8% опитаних дали інші відповіді, 1,0% вважають, що в такій ситуації ніхто не винен, а 7,3% респондентів не визначилися з відповіддю.

Показово, що російську владу вважає винною в ситуації на Донбасі абсолютна більшість жителів центрального (51,4​​%) і західного (57,8%) регіонів, а також відносна більшість східного регіону (33,0%). Відносна більшість респондентів вважає винною в ситуації в першу чергу нову українську владу на півдні України (26,5%) і на Донбасі (30,5%). Значна частина респондентів у всіх регіонах винною в ситуації вважає стару українську владу - від 18,7% на Донбасі, до 28,1% в центральному регіоні.

Соціологічне дослідження проводилося з 5 по 10 вересня у всіх регіонах України за винятком Криму. Опитано 2014 респондентів віком старше 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Як повідомляв ДеПо, в Росії 30% громадян вважають, що Кремль повинен допомагати «ополченцям» на Сході України навіть ціною життів російських солдатів