ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Богомолець закликала Раду ухвалити закон про трансплантацію на засіданні 17 травня

Трансплантологія є надважливою та перспективною медичною галуззю, проте Україна в ній безнадійно відстає

Depo.Влада
16 травня 2018 17:51
ФОТО: depo.ua

Тож конче необхідно, щоб у четвер, 17 травня, Верховна Рада ухвалила закон №2386а-1 "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині", вважає автор закону, народний депутат, голова Комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець, про що вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні та завтра – дуже важливі дні для майбутнього української медицини. У парламенті в другому читанні розглядатиметься закон № 2386а-1 "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині", – підкреслила Богомолець.

Вона зазначила, що, за оцінками міжнародних фахівців, через 20 років у світі понад 50% операцій будуть пов'язані з трансплантацією.

"Це (трансплантологія, – ред.) – медицина майбутнього, яка дозволить підтримувати життя людини максимально довго. І Україна, якщо вона не хоче залишитися на задвірках світової медицини та перетворитися на країну третього світу, має розвивати сучасні технології та йти в руслі загальносвітових тенденцій", – впевнена народний депутат.

За її словами, українці досі не розуміють, чому створення системи трансплантації в країні є необхідним і нагальним.

"На жаль, досі дуже багато людей в нас не розуміють не тільки нюансів системи трансплантації, яку пропонується створити, але й взагалі необхідності таку систему створювати", – заявила голова профільного комітету парламенту, запропонувавши для більш детального ознайомлення прочитати її розгорнуту статтю з цього питання, опубліковану в "Дзеркалі тижня".

Нагадаємо, раніше Ольга Богомолець зазначала, що згідно з розробленим нею законопроектом, трансплантація органів у українців відбуватиметься тільки за їхньою згодою.

"Ніхто не має права вилучати в людей органи без їхньої згоди – це моя принципова позиція. Під час підготовки до другого читання законопроекту № 2386а-1 "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині", який розглядатиметься в цей четвер Верховною Радою, саме це питання було одним з ключових. Мені вдалося відстояти право українців самостійно вирішувати, чи готові вони після смерті ставати донорами органів для інших людей. Законопроект № 2386а-1 передбачає, що органи для трансплантації можуть бути вилучені з тіла померлої особи тільки за умови, якщо вона за життя надала письмову згоду стати донором у випадку смерті. Якщо ж людина не залишила жодного волевиявлення – згоду на вилучення органів можуть надати родичі померлого. В усіх інших випадках використання органів людини без дозволу – заборонене", – розповіла політик.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада