Бойовики готуються до наступу в лютому - Вадим Денисенко

Про ситуацію в зоні АТО, можливу ескалацію конфлікту та підготовку бойовиків до наступу в інтерв'ю depo.ua розповів народний депутат України (Блок Петра Порошенка) Вадим Денисенко
Depo.Влада
13 січня 2015 12:50
ФОТО: depo.ua
Бойовики готуються до наступу в лютому - Вадим Денисенко
Бойовики готуються до наступу в лютому - Вадим Денисенко

Як ви оцінюєте заяву Пашинського про кількість російських військових у зоні АТО, до чого нам готуватися?

- Наскільки я розумію, кадрових російських військових на цій території близько 2-3 тисяч. Те, що бойовиків більше, ніж українських військових - це перебільшення. Але тенденція неприємна. Потрібно розуміти, що місяць утримання армії на Донбасі росіянам обходиться приблизно в 100 млн. дол., а місяць війни - 100 млн. дол., для Російської Федерації це не такі великі гроші.

Як повинна діяти українська влада в цій ситуації?

- На захоплених територіях люди стомилися від війни і безгрошів'я. У бойовиків три виходи з цієї ситуації: здатися Україні, на що вони ніколи не підуть, починати переводити ситуацію в мирне русло, але тоді вони не витримають економічно, і третій вихід - військові дії. На захоплених територіях поширюється думка, що якщо почати наступ на сусідні території, то «нас не будуть бомбити».

Припустимо, бойовики підуть по третьому сценарієм, коли варто очікувати наступ російських військ і бойовиків?

- Очікувати потрібно в будь-який момент, але, на мою думку, логічно, що це може відбутися в середині лютого. Хоча ймовірно, що вони підуть на прискорення ситуації.

Що потрібно зробити, щоб передити найгірший - третій сценарій?

- Потрібно розв'язати руки військовим, щоб вони могли не тільки відповідати на атаки, а й попереджати їх. Також слід збільшити грошове забезпечення армії - зарплату бійцям і соціальне забезпечення їхніх сімей. Важлива і інформаційна складова: нам потрібно інформувати жителів Донбасу про те що відбувається, але при цьому не лякати їх.