Бойовики «ДНР» не пустили на шахту ім. Засядька українських рятувальників - Яценюк

Бойовики не пустили на територію шахти ім. Засядька в Донецьку гірничорятувальні бригади для порятунку шахтарів, які можуть перебувати під завалами
Depo.Влада
4 березня 2015 12:59
ФОТО: depo.ua
Бойовики «ДНР» не пустили на шахту ім. Засядька українських рятувальників - Яценюк
Бойовики «ДНР» не пустили на шахту ім. Засядька українських рятувальників - Яценюк

Про це на засіданні Кабміну заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє depo.ua з посиланням на «ЛігаБізнесІнформ».

«Сьогодні з самого ранку я дав вказівку ДержНС та Міністерству енергетики та вугільної промисловості відправити гірничорятувальні бригади на шахту, щоб допомогти витягнути шахтарів із забою і дозволити подолати наслідки аварії. Це були шість бригад по десять осіб кожна. Але російські терористи не дали можливості українським бригадам гірничорятувальників дійти до місця і допомогти витягнути людей», - сказав він.

Яценюк уточнив, що телефонував Юхиму Звягільському, який раніше керував шахтою ім. Засядька, щоб використати його авторитет і знайти можливість пропустити рятувальників на територію шахти.

«Але це безперспективно. Вони не цінують людське життя взагалі», - сказав він.

При цьому Яценюк публічно звернувся до Російської Федерації з проханням.

«Дайте вказівку цим покидькам пропустити наші гірничорятувальні бригади. Ви взяли в заручники мільйони українців, які живуть у Донецькій і Луганській областях. Зараз знущаєтесь над сім'ями шахтарів і не даєте можливості допомогти людям», - сказав він.

Також прем'єр доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості невідкладно продовжити переговори про можливість відправки гірничорятувальних загонів на допомогу гірникам шахти Засядька.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко висловив співчуття сім'ям гірників, які загинули на шахті ім. Засядька в захопленому бойовиками Донецьку, і вимагав допустити на місце трагедії українських рятувальників і правоохоронців.

Як повідомляв depo.ua, за даними сепаратистської «Донецької міської адміністрації», вибух на шахті стався о 4:57. На той момент у шахті перебували 230 осіб. Пізніше ЗМІ написали про 30 загиблих.

Довідка. Шахта ім. Засядька контролюється найстаршим народним депутатом України Юхимом Звягільським. На сьогодні Звягільський офіційно вважається лише почесним головою ради директорів Орендного підприємства Шахта імені О. Засядька.