Бно-Айріян та розкол у "Слузі народу": Коломойський розпочав війну з Калетником

Історія з відставкою голови Київської ОДА Михайла Бно-Айріяна стала черговим доказом існування конфлікту між групами впливу в оточенні Володимира Зеленського

Бно-Айріян та розкол у "Слузі народу": К…

Голова Київської ОДА Михайло Бно-Айріян пробув на посаді 100 днів, після чого написав заяву про відставку 20-го жовтня. У той же день Кабмін погодив низку кадрових змін, серед яких і призначення на посаду очільника ОДА Київщини Олексія Чернишова. От тільки Володимир Зеленський на момент написання статті ще не видав указів про призначення новачків на посади в регіонах. 

Про самого Олексія Чернишова, бізнесмена з Харківщини, Depo.ua детально писав. Він є партнером нардепа від ОПЗЖ Олександра Фельдмана, який у Харкові вважається опонентом Геннадія Кернеса. Фельдман має давні бізнес-зв'язки з Ігорем Коломойським, так само як і стосунки у єврейських колах. У той же час Михайло Бно-Айріян очолив Київщину, маючи непоганих лобістів: одногрупника, голову ВР Дмитра Разумкова, а також, подейкують, Ольгу та Володимира Ковалів, Віктора Тимошенка (колишнього заступника голови Комітету з питань податкової та митної політики) та Іллю Павлюка. 

Якщо говорити про Павлюка, то ще до другого туру виборів Bihus.Info видали розслідування, в якому цю людину назвали одним із фінансових стовпів команди Зеленського, "смотрящим за фінансами та роботою в регіонах". Павлюк відомий тим, що свого часу працював помічником Ігоря Калетника, який очолював митницю. Також Павлюк в розслідуваннях фігурує в якості "рішали на митниці". Про нього відомо, що він має інтереси в будівельному бізнесі, нафтопродуктах, але залізних доказів цьому немає. Якщо говорити про Ігоря Калетника, то він та його батько Григорій Калетник є фактично представниками одного з найвпливовіших Вінницьких кланів, і людьми, що буцімто контролюють українську митницю. Григорій Калетник навіть пробував пройти до ВР по 18-му округу, але не зміг. Та люди такого калібру зазвичай мають власних представників у парламенті. Ілля Павлюк є людиною Ігоря Калетника і через нього зараз у "Слузі народу" формується відповідна група впливу з депутатів. До цієї групи злі язики відносять навіть голову ВР Дмитра Разумкова.

Нардеп Олександр Дубінський написав у "Фейсбуці", що відставка Бно-Айріяна є ударом по группі, яка пов'язана з Павлюком. І, відповідно, з Калетником.

Ще раніше, на початку жовтня, Дубінський розповів про неформальну зустріч 26 нардепів від "Слуги народу" із Сергієм Трегубенком та Іллею Павлюком. Обох Дубінський пов'язав із кураторством митних потоків. Жодних прізвищ учасників зустрічі "слуга народу" не назвав. Але, як стало відомо Depo.ua, одним із цих нардепів був Георгій Мазурашу. Його джерела відносять до групи впливу Павлюка-Калетника в "Слузі народу".

Так само можна припустити, що в цю групу впливу у фракції "Слуга народу" входить ще низка депутатів. "РБК-Україна" пише, що Павлюк вже має близько 70 осіб. Depo.ua не підтверджує таку кількість депутатів. За нашими даними, до відповідної групи можуть входити близько 20 людей, серед яких нібито є вже згаданий Мазурашу, племінник Іллі Павлюка – Максим Павлюк, Ольга Гринчук та Олена Лис. 

Не варто нагадувати, що Олександра Дубінського пов'язують з Ігорем Коломойським. В олігарха, за різними даними, теж є чимало людей у "Слузі народу", окрім Дубінського та Василевської-Смаглюк. Голова фракції Давид Арахамія нарахував не більше дев'яти. Хоча сам Коломойський днями назвав Арахамію своїм товаришем, натякнувши, що і він є його людиною. 

В той же час, журналісти РБК-Україна пишуть про вересневе голосування за законопроект про напівпровідникових виробах №1062, передбачений зобов'язаннями України щодо Асоціації з ЄС, яке буцімто стало показовим і продемонструвало синхронність групи Павлюка. Його підтримали всього 193 "слуги", але у той же час за нього не голосувало якраз чимало нардепів від Коломойського, зокрема із групи "За майбутнє". А відомі нам нардепи, пов'язані з Павлюком, підтримували проект. 

Бно-Айріян – це лише один з моментів конфлікту між групами впливу у "Слузі народу". Його постійно "мочили" інформаційні ресурси Коломойського. Також не варто забувати, що голова ОП Андрій Богдан і його заступник Кирило Тимошенко ще до виборів трималися окремо від так званих "регіонів" з Іллею Павлюком і Дмитром Разумковим. Богдан веде війну з мером Києва Віталієм Кличком в інтересах Олександра Ткаченка – медіаменеджера "1+1" з орбіти Ігоря Коломойського. Богдан привів у команду нинішнього прем'єра Олексія Гончарука, який вчора погодив призначення в Київську ОДА Чернишова від Фельдмана, партнера Коломойського. У той же час група Калетника-Павлюка намагається посилитися у фракції "Слуга народу", щоб диктувати свої умови. І удар по цій групі з Бно-Айріяном може бути наслідком спроб недопустити посилення впливу Калетника у владній партії. 

Читайте також: Коломойський і компанія: На скільки шматків розпадеться "Слуга народу"

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme