"Блокада-2". Коли Семенченко закличе підірвати українську ГТС

Якщо Аваков і його підшефні дозволять маргіналам розгорнути другий етап "блокади", цього разу вже не в зоні АТО, тоді в Кремлі ґандизму української влади аплодуватимуть стоячи

Політичний оглядач
"Блокада-2". Коли Семенченко закличе під…

Нардеп із "Самопомочі" і колишній комбат батальйону "Донбас" Семен Семенченко, якого давненько не було чути, дав розлоге інтерв'ю сайту "Цензор", в якому, з-проміж іншого, пообіцяв фізично відібрати у Рината Ахметова Бурштинську ТЕС. Він розповів, що зараз готується другий етап "блокади", більш широкий, аніж перший. З цією метою створюється штаб. Мета акції - повернути в держвласність підприємства Ахметова й інших олігархів, де вони не виконують інвестиційних зобов'язань. Як приклад, він навів Бурштинську ТЕС. "Ми його (підприємство) заберемо. Просто заберемо фізично. Змусимо уряд забрати його в держвласність. Це операція юридична, політична і військова", - заявив нардеп. Яким чином це робитиметься, Семенченко пообіцяв скоро розповісти.

За інформацією Depo.ua, ініціатори нової "блокади" планують заявити не лише про "віджим" підприємств Ахметова, але й про акції в Конотопі, Харкові, інших містах. Це подаватиметься не тільки під соусом "порушення інвестзобов'язань", будуть й інші звинувачення, зокрема, про отримання цими підприємствами вугілля з Росії та тимчасово окупованих територій. Себто, в першу чергу під прицілом опиняється ПЕК країни.

То ж навіщо Семен Семенченко хоче знову забаламутити "блокаду". Та ще й погрожує ТЕС, яка виробляє електроенергію, що поставляється до Європи? По-перше, це спроба мобілізувати радикально налаштований елемент, який щоденно "фарширують" розповідями про "зраду". Минулого разу Семенченку та його друзям без дипломів про вищу освіту Єгору Соболєву й Володимирові Парасюку вдалося зібрати небагато прихильників. Проте тоді вони блокували залізницю в зоні АТО, де "прилітає", і через це тилові радикали туди не потикалися. Очевидно, врахувавши мобілізаційні недоліки, "блокадники" йдуть на мирні території. Хоча, тут варто згадати їхню провальну спробу влаштувати "шатун" у Конотопі, де вони отримали на горіхи від місцевих мешканців. Так само, а то ще й більше, ризикують отримати на Івано-Франківщині. Й не тому, що місцеві за Ахметова, а тому що не потрібно лізти в чужий монастир.

По-друге, зрозуміло, навіщо Семенченко акцентує саме на фігурі Ахметова. Мабуть, переважна частина населення вважає його винним у розвої сепаратизму на Донбасі. Тому він – зручна мішень. Плюс – Ринат Леонідович не конфліктує з нинішньою владою, і хоча його люди засідають в "Опоблоці", канал "Україна" й газету "Сегодня" важко назвати рупорами опозиції. Правда, на зміну редакційної політики "України" вплинула, радше, не компромісність власника, а "віджим" заводів Ахметова на окупованих територіях.

Простіше кажучи, "блокадників" мобілізуватимуть міфом про "змову" влади й сєпара-Ахметова. Той момент, що в разі збоїв у роботі Буршинської ТЕС у держави виникнуть проблеми з європейськими споживачами, Семенченка хвилює менше за все. Або ж, навпаки, заради цих проблем все і робиться. Адже в разі, якщо влада допустить таку блокаду, про прихід до України серйозного інвестора можна забути. В Європі мало цікавляться роллю Ахметова в подіях на Донбасі, а те, що в Україні якісь маргінали "віджимають" бізнес, якою б причиною для цього вони не прикривалися, відлякуватиме західних підприємців.

По-третє, як і минулого разу, ініціатори "блокади" провокуватимуть поліцію на застосування сили, аби потім кричати: б'ють патріотів. Під час попередньої акції владою було допущено стратегічну помилку – блокувальників залізничних колій потрібно було поставити на місце ще в перші дні. Нормальним людям пояснити, що їх просто використовують, до неадекватних – застосувати "м'яку" силу. Оскільки цього вчасно зроблено не було, акція набула широкого розголосу і отримала певну підтримку серед населення. Закінчилося все тим, що ініціативу блокади ОРДЛО перехопила держава. Що викликало справедливе нерозуміння наших західних партнерів. Цього разу, вочевидь, поліції не варто наступати на ті самі граблі. Бо завтра блокуватимуть Буршинську ТЕС, післязавтра закличуть підірвати газову трубу. По ній же до Європи йде російський газ.

Маленька ремарка з натяком. Учора соратник Авакова по "Народному фронту", нардеп Юрій Береза на 5 каналі розповідав, що давно не тисне руку Семенченку. Всього лише? Трохи більше місяця тому свій варіант стосунків з екс-комбатом "Донбасу" запропонував екс-комбат "Айдару" Сергій Мельничук: він завдав тому удару в бороду, а Семенченко – не відповів. Побоявся?

По-четверте, не слід забувати, що "блокада", організована семенченками на початку року, була використана Росією для незаконної "націоналізації" підприємств Ахметова в ОРДЛО. Жодної відповідальності за свої дії політики, які, фактично, підіграли Росії, не несли. Можна скільки завгодно розповідати про "торгівлю на крові", але факт залишається фактом – через "віджим" заводів економічні втрати поніс і Ахметов, і країна.

Як цього разу РФ скористається ініціативою "корисних ідіотів"? Кремлівські пропагандисти просто луснуть на радощах, бо тема "что там у хохлов" знову стане актуальною. Це ж просто свято якесь, коли в Києві захоплюватимуть канали або редакції газет. Також варто очікувати шаленої інформаційної атаки на європейців. Їм розповідатимуть, як Україна, якій вони щойно дали безвіз, руками радикалів, що геть розперезалися, хоче виключити Європі рубильник.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme