Бійці "Торнадо" відмовляються складати зброю і погрожують стріляти

Бійці роти "Торнадо" зачинилися на своїй базі у приміщенні школи у Луганській області й готові застосувати зброю
Depo.Влада
18 червня 2015 17:32
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє головний військовий прокурор, заступник генпрокурора Анатолій Матіос, передає depo.ua із посиланням на Українську правду.

Він нагадав, що голова МВС підписав наказ про розформування роти "Торнадо", відрядив до Северодонецька заступника міністра, керівників департаменту внутрішньої безпеки і громадської безпеки, а також представника Нацгвардії "для забезпечення беззаперечного роззброєння цих осіб".

"Ті 170 чоловік, яких зараз 100 офіційно оформлені в міліції і близько 70 осіб - це невідомі люди, озброєні і знаходяться на території бази", - зазначив він.

"Там величезна кількість зброї, а також бойових припасів. Вночі після вчорашньої відмови пустити слідчо-оперативну групу, працівниками міліції роти Торнадо, якими командує Микола Цукур, здійснили мінування периметру території бази, встановлені бойові точки, автоматичні гранатомети у певних місцях, фактично заблоковано підхід до цієї бази. Заміновані транспортні засоби і у випадку рішучих дій, або наближення слідчо-оперативної групи до бази, вони сказали, що будуть стріляти", - повідомив Матіос.

"На даний момент оголошено через мегафон з фіксуванням на відеокамеру вимогу начальника УВС Луганської області про допуск групи. Вони відмовилися це виконувати. Тим самим вчиняючи злочин", - зазначив він.

"Я думаю, що ми зобов'язані, сподіваюся на підтримку Міністра внутрішніх справ в цій частині, відповідно вимог закону невідкладно роззброїти це угрупування - роту міліції, яка вийшла з підпорядкування і не виконує накази", - зазначив Головний військовий прокурор.

Він додав, що в у випадку збройного опору працівники органів внутрішніх справ будуть вимушені використати зброю.

Раніше повідомлялось, що розформований батальон "Торнадо" збирає "живий щит" навколо своєї бази під Лисичанськом.

Нагадаємо, сьогодні заарештовано вісьмох бійців роти "Торнадо".