Битва за Київ: Хто в кулуарах хоче знищити владу Кличка

КМДА може очолити хтось із трьох людей, а позиції мера "обстрілюють" різні впливові київські гравці

Битва за Київ: Хто в кулуарах хоче знищи…

Не дивлячись на те, що команда Зеленського відмовилася від турборежиму в питанні швидкої зміни столичної влади шляхом дострокових виборів у грудні 2019-го, ми стаємо свідками банальної зміни тактики "зелених". Наразі у кабінетах відбуваються справжні торги з прицілом на весняні вибори. І стосуються вони не тільки мерських перегонів, але і розкладу в майбутній Київраді. Поки Кличко домовляється зі "Свободою" і "ЄС", влада Зе, як відомо Depo.ua,  теж працює із багатьма представниками нинішньої БПП, Самопомочі та навіть Єдності, у той же час їхній штаб вже працює над фракцією "Слуга народу". Так само активно йде кадрова робота над кандидатурами голів РДА, але про це трошки згодом.  

У Верховній Раді в першому читанні проголосовано за новий законопроєкт Ткаченка-Дубінського про столицю, який суттєво змінить вертикаль влади,якщо пройде друге читання і в підсумку буде підписаний Зеленським. Depo.ua вже детально аналізував цей документ. Але найцікавішим моментом сьогодні є крісло голови КМДА, у яке замість Кличка дуже скоро може сісти людина від Зеленського. 

Кабмін раніше погодив звільнення Кличка з посади, але президент Зеленський на пресконференції у фудкорті заявив, що очолити КМДА окрім Олександра Ткаченка може хтось із інших двох кандидатів. За даними Depo.ua, цими двома людьми є ресторатор, нардеп Київради Сергій Гусовський і "слуга народу", якого у ЗМІ називають кумом Медведчука – Андрій Холодов. 

Варто нагадати цитату президента про потенційного голову КМДА на пресконференції: Крім нього (Ткаченка, - Depo.ua) я ще не бачу (інших кандидатів, - Depo.ua). Є ще дві людини, з одним зустрічався, а з іншим напевно не буду - у нього в минулому є недобросовісні дії, і я не розглядаю цю людину". 

Сергій Гусовський, за даними Depo.ua, є людиною прем'єра Олексія Гончарука. І саме останній досить зацікавлений у посиленні Гусовського в Києві, тому саме він є головним опонентом медіаменеджера Ткаченка в боротьбі за КМДА. При цьому Олександра Ткаченка більшість асоціюють виключно з олігархом Ігорем Коломойським, але насправді, подейкують, що його кандидатуру активно лобіюють забудовник Андрій Вавриш із яким у Ткаченка гарні стосунки, та Андрій Богдан. І вплив останнього на президента Зеленського більший, ніж у Гончарука. 

Саме між Кличком і Ткаченком-Богданом триває медійна війна. Ткаченко заявив про необхідність аудиту діяльності мера у Києві, з чим погодився Кличко. Канал "1+1" регулярно знімає сюжети і проводить розслідування щодо розкрадань на реконструкції Шулявського шляхопроводу. Роботи там веде компанія забудовника Микитася, котрого пов'язують зі столичним головою. Також Ткаченко називає Кличка "хр..вим менеджером Києва", критикує метро на Виноградар, яке будують буцімто під новий житловий комплекс. Кличко ж відхрещується від всіх звинувачень, зв'язків як з Микитасем, так і Столаром, кажучи, що він поставив свою репутацію "на кон" і тому ніякі смотрящі чи друзі Києвом не керують. Натомість, Кличко в інтерв'ю "НВ" звинувачує Вавриша, Богдана і Ткаченка в тому, що вони "працювали" з депутатами Київради, обіцяючи їм різне, через що Київрада припинила роботу, переставши збиратися. 

У той же час, медійна війна – це лише одна складова. Зовсім інша – заяви в НАБУ і ДБР. Кличко поскаржився на слова Андрія Богдана про смотрящєго від Кличка, який пропонував йому ледь не 40 млн за недоторканність голови КМДА у НАБУ.

Також нещодавно скаргу на бездіяльність НАБУ до Вищого антикорупційного суду, по якій суд зобов'язав НАБУ відкрити кримінальне провадження (стосується розкрадань на спорудженні Шулявського мосту) щодо мера Києва і занести це в ЄРДО, подав депутат Юрій Вахель. Він же подавав депутатський запит в НАБУ. Вахель – юрист, який був пов'язаний з львівським мером Садовим. Також він разом із Сергієм Гусовським створював фракцію "Самопомочі" в Київраді, а згодом і "Київську команду". Гусовський, нагадаємо, говорив про узурпацію влади Кличком. 

Окрім цієї справи переслідування Кличка через ДБР організував юрист Андрій Портнов. На сьогодні відомо про дві справи: за передачу в 2017 році землі з підземним паркінгом ТОВ "Роялті Технобуд" (договір буцімто був укладений після закінчення терміну дії Київради), а також за договір оренди ділянки для обслуговування адміністративної будівлі по вул. Ямській, 23Б ТОВ "Техномонтажплюс".

Окремо по Кличку працюють юристи команди Олександра Ткаченка. ДБР розслідує звинувачення з боку відомої у вузьких колах ще з 90-х "королеви валютників" Лариси Гетьман-Гнідунець в тому, що люди Кличка буцімто відібрали у неї будинок біля готелю "11 mirror". От тільки цясправа швидше є звичайною піарною історією. 

Наразі складається враження, що саме Шулявський міст є головним інформаційним козирем ворогів Кличка. Столичному ж меру лишається виключно завершити будівництво шляхопроводу до кінця року і довести до кінця всі проєкти. От тільки можливе його звільнення Зеленським із КМДА і призначення туди Ткаченка запустить процес "битви за столицю" вже всередині виконавчої влади. 

І битва ця буде виключно за рейтинги. Оскільки, Ткаченко розуміє, що виграти дострокові вибори, які можуть відбутися весно, він зможе виключно втопивши рейтинг Кличка. Наразі столичний мер має досить сильні позиції. Саме тому від ідеї з виборами у грудні "слуги" так швидко відмовилися. А враховуючи те, що за новим законом про столицю саме мер повинен сконцентрувати в руках разом із ручним магістратом виконавчу владу і земельні питання, вага цієї посади зростає в рази. Тому як в Ткаченка, так і у Кличка вже думають над піарними моментами. Радник мера Бахматов вже прагне пришвидшити трафік в місті на 20%, а аткож реконструювати Житній ринок. Ткаченко ж наполягає на боротьбі з хаотичною забудовою, довгострокових проєктах та покращенні медичних послуг. 

В той же час, як Ткаченко так і Гусовський зараз займаються підбором кандидатур в РДА і, за даними Depo.ua, лобіюватимуть своїх людей. В майбутньому у Києві буде 10 райрад по 20 депутатів, і там ухвалюватимуться або блокуватимуться важливі рішення.  Виконавчим органом райради за потенційно новим законом про столицю буде районна адміністрація, яку очолює голова (його призначає райрада за підсумками відкритого конкурсу, оголошеного в перший тиждень роботи райради). Якщо за десять днів після оголошення результатів конкурсу жоден з кандидатів не буде призначений керівником райадміністрації, виконуючим його обов'язки повинен призначити міський голова.

З керівником райадміністрації полягає контракт терміном на два роки. Очолювана ним адміністрація щорічно звітує перед райрадою. Але положення про райадміністрації (включаючи приблизний перелік її структурних підрозділів) затверджує не райрада, а міськрада. Самі райадміністрації діють також не самі по собі, а у взаємодії з магістратом, забезпечуючи з ним "постійну комунікацію та інформаційний обмін".

І хоча зараз інтереси Ткаченка і Гусовського в певних моментах збігаються, між ними не виключений конфлікт через різні кадрові вподобання у майбутньому.

Також, як кажуть джерела Depo.ua, головним претендентом на посаду в КМДА сьогодні, яка стане майданчиком для піару до місцевих виборів, є все ж Ткаченко, а не Гусовський… Останнє слово буде за Зеленським. Гусовський же може працювати на свою майбутню посаду в київській владній вертикалі, де КМДА залишиться наглядовим органом, ставши префектурою, буде магістрат і мер. 

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme