Біометричний паспорт для українців може подешевшати

У Міграційній службі України прогнозують здешевлення біометричних паспортів у разі запровадження безвізового режиму з Євросоюзом
Depo.Влада
11 жовтня 2016 11:04
ФОТО: depo.ua

 Про це повідомив керівник прес-служби Міграційної служби України Сергій Гунько, передає Depo.ua з посиланням на Радіо Свобода..

За його словами, біометричні паспорти можна оформити у підрозділах Державної міграційної служби вже з 1 січня 2015 року. З часом зробити це можна буде і у Центрах надання адміністративних послуг.

"Наразі вже близько двох мільйонів українців мають такий документ. І з початку 2016 року абсолютна більшість громадян обирає саме паспорт із чіпом. На осінь є сезонне зростання попиту. У тому числі, це пов’язано з позитивними сигналами про безвіз та наближенням зимових свят", - каже Гунько.

"Зараз ми очікуємо постанову Кабінету міністрів, вартість буде трошки змінюватись. І за нашими прогнозами, у нижчий бік. Змінились умови оплати: вартість бланку не зміниться, зміниться обсяг платежів до місцевого бюджету. До цього часу паспорт коштував 561 гривню", – зазначив він.

За його словами, наявність електронного чіпа дає поштовх для розвитку електронних сервісів. За кордоном уже у багатьох країнах є в аеропортах електронні пропускні ворота – паспортний контроль можна пройти без участі чиновника, отже, швидше.

"Це набагато безпечніший документ. Ті вимоги для лібералізації візового режиму, що стосувались міграційної служби, були спрямовані на гарантування безпеки суспільства та документування. Тобто, це документ, який неможливо підробити, який видається на основі електронної бази даних, що містить біометричні дані власника. Ним не зможе скористатись будь-хто подібний на власника документа", – додав Гунько.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко заявив, що сподівається на безвізовий режим з ЄС вже у жовтні.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада