"Більшість вистрілила собі у ногу": Порошенко подякував ЦВК

П'ятий президент України Петро Порошенко та лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко впевнений, що, голосуючи за звільнення Центральної виборчої комісії, більшість вистрілила собі у ногу

Про це він написав у Facebook, інформує Depo.ua.

"Власним сумнівним рішенням підставила під сумнів легітимність і президента, і парламенту. Адже комісія, яка не пропрацювала і року, бездоганно провела дві виборчі кампанії. Міжнародні організації і спостерігачі вибори президента і ВР визнали такими, що відповідають європейським стандартам", – пояснив Порошенко.

Він вважає, що мотиви рішення слід все ж таки шукати не у минулому, а у майбутньому.

"Особливе занепокоєння викликають вибори на окупованих територіях. Все більше сигналів, що без виконання безпекового компоненту Мінських угод вони можуть відбутися на російських умовах. Несподівана заміна комісії може бути пов’язана саме з цим", – додав 5-й президент.

Він подякував членам ЦВК за проведення двох чесних виборів. Також від імені "Європейської Солідарності" подякував фракції "Голос" за принципову неучасть у ще одному голосуванні, яке веде до авторитаризму.

Нагадаємо, сьогодні, 13 вересня, Рада підтримала дострокове звільнення ЦВК.

Довідка: 10 вересня президент України Володимир Зеленський направив у Верховну Раду подання про розпуск ЦВК.

11 вересня комітет рекомендував парламенту розпустити ЦВК. Тоді ж стало відомо, що "Слуги народу" планують сформувати новий склад ЦВК вже до жовтня.

Водночас голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук стверджує, що відомство під її керівництвом працювало незалежно та рівновіддалено від усіх політичних партій. 

Також вона заявила, що розпуск ЦВК ставить під сумнів легітимність президентських і парламентських виборів.

Нардеп від "Слуги народу" Михайло Радуцький повідомив, що у Раді збирають підписи за розпуск ЦВК.

Також ми писали про те, що народним депутатам Верховної Ради ІХ скликання роздали постанову про звільнення Центральної виборчої комісії (ЦВК).

12 вересня у Раді зареєстрували проект постанови про звільнення членів ЦВК.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook