Більшість українців не довіряють КСУ, – опитування

Конституційному Суду не довіряють 60% українців

Більшість українців не довіряють КСУ, – …
Фото: ccu.gov.ua

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг", передає Depo.ua.

Як зазначають соціологи, зовсім не довіряють КСУ 36% респондентів, 24% – скоріше не довіряє, 13% – зовсім не знають про цей орган, 14% – скоріше довіряють і лише 5% – повністю довіряють. 8% опитаних не змогли відповісти на питання, чи довіряють КСУ.

Ставлення українців до КСУ опитування Рейтинг

Ставлення українців до КСУ опитування Рейтинг 1

Ставлення українців до КСУ опитування Рейтинг 2

Ставлення українців до КСУ опитування Рейтинг3

При цьому серед респондентів, які добре знайомі зі змістом рішення КСУ про скасування електронного декларування для високопосадовців, недовіра до інституції становить майже 80%.

Найбільш не довіряють Конституційному Суду прихильники "Європейської Солідарності", "Голосу", "Батьківщини", партій Шарія, "Сила і честь" та "Слуги народу".

Ініціативу президента Володимира Зеленського щодо припинення повноважень суддів КСУ підтримують 57% опитаних, 27 не підтримують, ще 16% не змогли визначитися з відповіддю. 

Ставлення українців до КСУ опитування Рейтинг 4

Опитування було проведено 2-3 листопада 2020 року. В ньому взяли участь громадяни України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Загалом було опитано 2000 респондентів.

Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера), на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.

Нагадаємо, провідні євродепутати, які опікуються в Європарламенті питаннями України, виступили проти ініціативи президента України Володимира Зеленського розпустити нинішній склад Конституційного Суду (КСУ). 

Довідка: 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації. Так само суд скасував низку положень закону про запобігання корупції. КС пояснював, що антикорупційне законодавство створює передумови для неправомірного впливу на суд.

Національне агентство з питань запобігання корупції заявило, що Конституційний Суд діяв у власних інтересах, ухвалюючи рішення. Через рішення КС агентство 28 жовтня закрило доступ до державного реєстру електронних декларацій. Ввечері 29 жовтня за рішенням уряду після засідання Ради національної безпеки та оборони доступ відновили.

29 жовтня Володимир Зеленський подав до парламенту законопроект, який передбачає звільнення суддів Конституційного Суду. Голова КС Олександр Тупицький заявив про ознаки конституційного перевороту в цьому документі.

2 листопада понад 100 народних депутатів на чолі зі спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим зареєстрували законопроект "Про відновлення дії окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України". У ньому не йдеться про звільнення суддів КС у непередбачений законодавством спосіб.

Читайте також: Залишилося призначити винного: Чому Зеленський передумав звільняти всіх суддів

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme